Ogłoszenia – 11.06.2023 r.

X Niedziela Zwykła

 

 1. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła po Mszy wieczornej. Do udziału w tych nabożeństwach zapraszamy dzieci sypiące kwiaty , dzieci komunijne, grupy parafialne do posługi i wszystkich parafian. Dziś w niedziele procesja wyjątkowo przed Mszą wieczorną – o godz. 17.30. Od poniedziałku do środy zapraszamy poszczególne grupy dla których będzie specjalne indywidualne błogosławieństwo:
  1. w poniedziałek – wszystkie mamy w stanie błogosławionym, rodziców z małymi dziećmi i wszystkie dzieci,
  2. we wtorek – wszystkie wdowy i wdowców,
  3. w środę – wszystkie pary małżeńskie.
 1. We wtorek, 13 czerwca w Rychwałdzie kolejne czuwanie fatimskie. Początek nabożeństwa różańcowego o godz. 18.00.Masza św. z procesją fatimską o godz. 19.00.
 1. W środę po Mszy wieczorna na plebani spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 1. W czwartek, 15 czerwca uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała z poświęcaniem wianków i ziół. Dzieci i nie tylko otrzymają słodkie upominki za udział w nabożeństwach eucharystycznych.
 1. W piątek, 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed Mszą wieczorną o godz. 17.45 modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła i Akt zawierzenia parafii, rodzin i Najświętszemu Sercu Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie na zakończenie Mszy wieczornej. W niedziele przed Mszą wieczorną o godz. 17.30.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. wtorek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,
  2. środa, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michał Kozala, biskupa i męczennika,
  3. piątek, 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  4. sobota,17 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Składamy gorące podziękowania wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie procesji, wszystkim budowniczym ołtarzy, służbom porządkowym, każdej i każdemu z osobna za to piękne wyznanie wiary chrześcijańskiej.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowany.
 1. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia i opieki świętych patronów, a parafianom i gościom życzymy wszelkich łask z Boskiego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.