Ogłoszenia – 30.07.2023 r.

XVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś czytany jest w całym Kościele apel biskupów do kościoła na miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Abstynencji. Zachęcamy do składania swych deklaracji abstynenckich na miesiąc sierpień w intencji uwolnienia z nałogu alkoholizmu zniewolonych.
 1. We wtorek, 1 sierpnia w Lizbonie rozpoczynają się 37 Światowe Dni Młodzieży. Będą trwały do 6 sierpnia. Tematem spotkania są słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg. Św. Łukasza: „Maryja wstała i poszła z pospiechem”.
 1. W środę, 2 sierpnia wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, a zarazem odpust Porcjunkuli. W Rychwałdzie o godz. 16.00 dekanalne spotkanie chorych i opiekujących się chorymi. Możliwość spowiedzi od godz. 15.00. W naszym kościele przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za przyczyną Maryi.
 1. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo eucharystyczne „Godzina święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 1. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano przed mszą św. i wieczorem od godz. 17.00 do 18.00. Zachęcamy do praktyki pierwszych piątków miesiąca z Komunią wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 1. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6.10. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach od godz. 8.00. Wieczorem nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem od godz. 17.00.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana,
  2. we wtorek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
  3. w środę, 2 sierpnia – wspomnienie Matki Bożej Anielskiej Odpust Porcjunkuli,
  4. w czwartek, 3 sierpnia – wspomnienie św. Lidii z Tiatyry,
  5. w piątek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowany.
 1. Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji Miva Polska. Zebrano 3 220 zł. Dziś przed kościołem można wesprzeć materialnie twórcę mozaiki Chrystusa Miłosiernego w naszym bocznym ołtarzu, p. Wojciecha Łukasiewicza chorego na raka trzustki. Pozostała już mu wiara i nadzieja na kosztowną terapię w Niemczech. Również można złożyć ofiarę na konto parafialne z dopiskiem „Wojtek” lub złożyć do skarbon pod chórem.
 1. W minionym tygodniu zmarł w naszej parafii śp. Marek Łępa. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.