Ogłoszenia – 3.09.2023 r.

XXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna.
 1. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, rodziców na Mszę św. o godz. 8.00 na rozpoczęcie roku szkolnego. Zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców o zachętę wobec swoich dzieci do pilnego uczestniczenia w lekcjach katechezy szkolnej. Nie dajmy się ponieść złym praktykom osób nieżyczliwych kościołowi. Wszystkim nam zależy na dobru i dobrym wychowaniu dzieci i młodzieży.
 1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani. Zapraszamy nowe i chętne osoby do współpracy dla dobra naszej parafii.
 1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła.
 1. W piątek, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie matki w stanie błogosławionym oraz ojców wypraszając dla nich dar pięknego rodzicielstwa. W konkatedrze w Żywcu odpust parafialny.
 1. W sobotę, 9 września o godz. 9.00 Msza Św. i spotkanie formacyjne Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.
 1. Również w sobotę, z racji drugiej soboty miesiąca o godz. 17.30 spotkanie członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz nabożeństwo z koronką do 7 boleści Matki Najświętszej. Wieczorna Msza św. w intencji członków ADŚ oraz wszystkich zmarłych parafian od września zeszłego roku do września tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy.
 1. W przyszłą niedzielę, 10 września w Markowej uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów, którzy zostali rozstrzelani przez Niemów za ratowanie rodziny żydowskiej.
 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii podwójna uroczystość. Na Mszy św. o godz. 11.00. będzie poświęcenie tornistrów dla dzieci klas I oraz doroczne święto dziękczynienia za plony ziemi i pracy rolników, święto zwane dożynkami parafialnymi. Zapraszamy gospodarzy i gospodynie do wspólnego świętowania plonów.
 1. Również w przyszłą niedzielę, 10 września o godzinie 15.00 doroczna Msza Święta dla uczczenia Święta Matki Bożej Bolesnej przy kapliczce na Łysce organizowana przez Wspólnotę Damaszek dla mieszkańców i wszystkich chętnych.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Apostolstwa Chorych” i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie prasy katolickiej naszym starszym, schorowanym, nieobecnym z nami parafianom.
 1. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża w kaplicy za mostem w niedzielę 17 września. Będzie Msza św. o godz. 12.00 i festyn parafialny, na który już dziś wszystkich parafian oraz gości zapraszamy. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i starszych. Przygotowujemy również zestawy żywnościowe tzw. dary jesieni dla ludzi w jesieni życia, starszych, samotnych, biednych. Jeżeli są w waszym sąsiedztwie takie osoby prosimy o zgłoszenia adresów w zakrystii.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w czwartek, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji,
  2. w piątek , 8 sierpnia – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.