Ogłoszenia – 8.10.2023 r.

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w kościele codziennie o godz. 17.30. Plan prowadzenia rozważań przez dzieci i poszczególne grupy parafialne umieszczony jest w gablotce, na stronie internetowej.
 1. Dziś w naszej parafii trwa zbiórka na leczenie chorego Antosia. Charytatywny kiermasz ciast prowadzą wolontariusze różnych parafii. Kiermaszowi towarzyszą występy Zespołu Regionalnego „Żywczanie”. Po Mszach Świętych przed kościołem, będzie można zakupić ciasto na wynos. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację trzyletniego Antosia Mojżeszka.
 1. W czwartek na różaniec o godz. 17.30 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VIII. Po różańcu o godz. 18.00 spotkanie informacyjne w Domu parafialnym, obecność obowiązkowa.
 1. W piętak,13 października w Rychwałdzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Uroczystościom przewodniczyć będzie bp. ordynariusz Roman Pindel, a w czasie liturgii można będzie uczcić relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. Relikwie peregrynują po parafiach naszej diecezji od 7 października.
 1. W sobotę, 14 października o godz. 9.00 Msza św. i spotkanie formacyjne Wspólnoty Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.
 1. W sobotę przypada też Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników szkół. Zapraszamy ich i ich rodziny na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, następnie na Msze św. w ich intencji o godz. 18.00, i po Mszy św. Spotkanie przy stole w Domu parafialnym.
 1. W sobotę z racji drugiej soboty miesiąca soboty zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Druga instancja Mszy św. będzie za zmarłych z parafii od października zeszłego roku do października tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy.
 1. W przyszłą niedziele, 15 października obchodzić będziemy Dzień Papieski. Składka inwestycyjna będzie przeznaczoną na czyszczenie i konserwacje kostki koło kościoła, a do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą wykształcenie młodzieży z ubogich rodzin.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie prasy katolickiej naszym starszym, schorowanym, nieobecnym z nami parafianom.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)   w środę,11 października – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża,

b)   w czwartek, 12 października – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana,

c) w piątek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,

d) w sobotę, 14 października – wspomnienie św. Małgorzaty Alacogue, dziewicy.

 1. Wszystkim życzymy wszelkiego błogosławieństwa i dobrej niedzieli i całego tygodnia.