Ogłoszenia – 5.11.2023 r.

XXXI Niedziela Zwykła

  1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Na zakończenie Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy za zmarłych z naszych rodzin.
  1. Różańcowa modlitwa  za zmarłych wypominanych w wypominkach jednorazowych codziennie w kościele  do środy o godz. 17.30.
  1. W czwartek, 9 listopada w domu parafialnym spotkanie obowiązkowe dla młodzieży z kl. VIII przygotowujących się do bierzmowania.
  1. W sobotę, 11 listopada wspomnienie św. Marcina. Jest to dzień imienin księży Marcina Mendrzaka – wikariusza i Marcina Jakubca – kapelana. Księżom składamy najlepsze życzenia dołączając dar naszej modlitwy.
  1. W sobotę, 11 listopada w naszej Ojczyźnie obchodzony jest Dzień Niepodległości. Prosimy o wywieszenie naszej flagi biało-czerwonej na naszych domach. Uroczysta Msza św. w naszym mieście w konkatedrze o godz. 10.00.
  1. W sobotę, 11 listopada o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, koronka siedmiu boleści Matki Najświętszej. Zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Msza wieczorna będzie sprawowana w ich intencji oraz w intencji wszystkich zmarłych parafian, którzy od nas odeszli od listopada zeszłego roku do listopada tego roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny tych zmarłych.
  1. W dniu 17 listopada organizujemy pielgrzymkę do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. W sanktuarium cudownego Obrazu Jezusa Miłosiernego będzie uroczysta Msza św. i odebranie relikwii św. s. Faustyny dla naszej parafii, w sanktuarium św. Jana Pawła II będą modlitwy o nowe powołania kapłańskie z naszej parafii, w Kalwarii Zebrzydowskiej modlitwa nabożeństwem Drogi Krzyżowej za zmarłych żywieckich pątników kalwaryjskich i zmarłych parafian sporyskich.
  1. Od dnia 18 listopada odbędą się warsztaty muzyczne w naszej parafii prowadzone przez muzyków Agnieszkę i Piotra Cudzich. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy lubią i chcą śpiewać w kościele. Bliższe informacje na plakacie, stronie internetowej i gazetce parafialnej. Zapisy do 7 listopada.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.

10 Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w czwartek, 9 listopada- święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

b) w piątek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

c) w sobotę, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours.

  1. Wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia, modlitwą wspieramy naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków, parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.