Ogłoszenia – 19.11.2023 r.

XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka w 2017 r. Tegoroczny Dzień Ubogich jest pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Jest to dla nas przypomnienie, że wartość człowieka nie zależy od ilości jego majątku, ale od jego miłości i troski o innych.
  1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za przyczyną Matki Najświętszej.
  1. Od 17 listopada trwa nowennę przed uroczystością Chrystusa Króla. Codziennie na zakończenie Mszy wieczornej. Zbliżająca się Uroczystość Chrystusa Króla jest zaproszeniem do odnowienia Aktu zawierzenia Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Królowi. Polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę, parafię, nasze rodziny.
  1. W czwartek, 23 listopada rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje przed odpustem ku czci Chrystusa Króla. Rekolekcje poprowadzi o. Sławomir Zieliński z zakonu Ojców Franciszkanów, pracującego we Lwowie. Msze św. z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 9.00 i 18.00. W sobotę spowiedź od godz.7.30 – 9.00 i od godz.16.00 – 18.00. Dla dzieci i młodzieży od godz.10.30 -11.00. Msza św. dla chorych i seniorów z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 9.00. O godz.11.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dzieci i młodzieży. Ofiara na tace w czasie mszy w sobotę ran i wieczorem będzie dla rekolekcjonisty.
  1. W przyszłą niedziele, 26 listopada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W czasie uroczystości odpustowych zostanie poświęcony ołtarza Bożego Miłosierdzia i zainstalowane zostaną relikwii św. s. Faustyny. Uroczystościom przewodniczyć będzie ks. bp. Jan Zając, biskup z Krakowa, obchodzący jubileusz 60 lecia kapłaństwa, pierwszy kustosz sanktuarium w Łagiewnikach. Zewnętrzną pamiątką odpustu będą cegiełki ołtarza oraz piernikowe korony. Już dziś zapraszamy najserdeczniej wszystkich parafian i gości, grupy duszpasterskie i wspólnoty do uświetnienia uroczystości swą obecnością.
  1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane przy nabywaniu cegiełek ołtarza i propagowanie w rodzinach czci obrazu Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy za podjęcie inicjatywy palenia świec wotywnych przed obrazem Miłosierdzia. Niech to będzie dobra stała praktyka wraz z zamawianą Mszy św. ale nie tylko. Jest wiele spraw które chcemy indywidualnie omadlać, a zapalona świeca przypomni pozostałym, by łączyli się z nam w modlitwe tej intencji.
  1. W przyszłą niedziele, niedziele inwestycyjną składka przeznaczona będzie na zakup oleju opałowego do ogrzewanie naszego Kościoła i Domu Parafialnego.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Apostolstwa Chorych” i naszego parafialnego „Królowania”.
  1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) w poniedziałek, 20 listopada- wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,

b) we wtorek, 21 listopada- wspomnienie Ofiarowania NMP,

c) w środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

d) w czwartek, 3 listopada – wspomnienie św. Klemensa, papieża,

e) w piątek, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników wietnamskich: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

  1. Życzymy wszystkim błogosławionych owoców rekolekcji.