Ogłoszenia – 12.12.2021 r.

III Niedziela Adwentu

 1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, niedziela radości. Jest to przede wszystkim radość nawracania, radość powrotu do Boga i jego miłości. 
 1. Roraty w dni powszednie o godz. 17.30, w sobotę i niedziele o godz. 6.30. Zapraszamy najmłodszych naszych parafian z lampionami, a starszych do towarzyszenia dzieciom w ich przeżywaniu Rorat. 
 1. W środę, 15 grudnia po Mszy wieczornej spotkanie synodalne członków i sympatyków Akcji Katolickiej na plebani.
 1. W czwartek, 16 grudnia po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowanie z kl. VII i VIII. 
 1. W piątek 17 grudnia z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15.
 1. W przedsionku kościoła członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki.
 1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasz cotygodniowy numer „Królowanie”. Jest też wystawiona skrzynka na odpowiedzi zagadnień synodalnych. 
 1. Odwiedziny chorych w domach ze spowiedzią przedświąteczną (oprócz chorych, których odwiedzamy na I soboty miesiąca) w piątek 17 grudnia od godz. 8.00 Prosimy o głoszenie tych chorych w zakrystii do czwartku, 16 grudnia. 
 1. Spowiedź przedświąteczne w naszej parafii będzie w środę 22 grudnia. Okazja do spowiedzi jest też przed każdą Mszą św. w ciągu całego Adwentu. 
 1. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne i troskę o wiernych odprawione będą w Wigilie 24 grudnia dwie pasterki; o godz. 22.00 i 24.00 (góralska, z zespołem Żywczanie i Zbójnikami beskidzkimi). 
 1. Wizyta duszpasterska zwana kolędą jeśli nie będzie dodatkowych obostrzeń czy lockdownu odbędzie się normalnie, z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Jeśli ktoś ma lęki i obawy przyjęcia księdza po kolędzie uszanujemy jego decyzję. Dokładny plan zostanie dostarczony w formie listu do parafian z życzeniami, oraz będzie w gazetce za tydzień i na stronie internetowej. 
 1. Strażacy ze OSP Sporysz w najbliższym czasie będą rozprowadzać kalendarze na 2022 rok. Cały dochód z kalendarzy będzie przeznaczony na zakup nowego ciężkiego samochodu pożarniczego, który będzie służył naszej lokalnej społeczności. Za każdy dar serca i wszelką okazaną pomoc już dziś wszystkim dziękują. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) poniedziałek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

b) wtorek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 1. W trosce o bezpieczeństwo swoje i bliźniego bardzo prosimy o zakładanie maseczek zakrywających nos i usta w przestrzeni kościoła.