Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy

Zapraszamy chętnych na Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy! Nasza parafialna grupa dołączy się do „XV Andrychowskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę”, której przewodnikiem jest ks. Kazimierz. Każdy dzień rozpoczyna poranna modlitwa i śpiew Godzinek Maryjnych, nie zabraknie codziennej Mszy św. z homilią, południowej modlitwy Anioł Pański, Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz wieczornego Apelu Jasnogórskiego. Trasa pielgrzymki nawiedza m.in. Czerną (klasztor Karmelitów Bosych, grób św. Rafała Kalinowskiego), Gidle (sanktuarium Matki Bożej) oraz inne piękne i ciekawe miejsca. Głównym punktem Pielgrzymki będzie Eucharystia na Jasnej Górze razem z Pieszą Pielgrzymką Diecezji Bielsko-Żywieckiej 11 sierpnia o godz. 14.00.
Ramowy program:
8 VIII Dzień 1: Żywiec – Andrychów (ok. 35 km)
9 VIII Dzień 2: Andrychów – KIucze (ok. 80 km)
10 VIII Dzień 3: Klucze – Gidle (ok. 90 km)
11 VIII Dzień 4: Gidle – Częstochowa (ok. 40 km)
12 VIII Dzień 5: Częstochowa – Niegowa k. Żarek (ok. 40 km)
13 VIII Dzień 6: Niegowa – Klucze (ok. 50 km)
14 VIII Dzień 7: Klucze – Andrychów (ok. 80 km)

Osoby niepełnoletnie do 16 lat mogą jechać tylko pod opiekę osoby dorosłej, w wieku16-18 lat na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców. Rok temu najmłodszy uczestnik miał 12 lat, a najstarszy …77 lat. Koszt 190 zł (noclegi, ciepłe danie na kolacje, ubezpieczenie, koszulka i śpiewniczek pielgrzymkowy, transport bagażu, …). Ważny jest sprawny rower i …kondycja fizyczna.

Informacje i zapisy u ks. Kazimierza do 9 lipca!!!