Jubileusz 50-lecia Parafii

W niedzielę 26 listopada przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Chrystusa Króla, która była zarazem Uroczystością Jubileuszową 50-lecia istnienia naszej parafii w Sporyszu. Sumie Odpustowej przewodniczył ks. Bp Tadeusz Rakoczy wraz z kapłanami. Wśród nich byli księża, którzy pracowali w sporyskiej parafii, którzy stąd pochodzą oraz zaproszeni księża z sąsiednich parafii. Nasze parafialne święto uświetnili swą obecnością liczni goście i grupy: władze miasta Żywca, Asysta Żywiecka, Zespół Regionalny Żywczanie, Żywiecka Orkiestra, Strażacy, Grupa Rekonstrukcyjna. Po Mszy Św. wszyscy przeszliśmy do Zajazdu Dębina na drugą część Jubileuszu czyli spotkanie przy stole, rozmowie, muzyce góralskiej. Gorący żurek oraz pokaz walk rycerzy i wojów rozgrzewał biesiadników.