Zapowiedź Marszu dla Życia i Rodziny

Żywiec 10 czerwiec 2018r.

W 2018 r. hasło przewodnie Marszów brzmi „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury, edukacji, mediów i Kościoła. Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny są płaszczyzną budowania narodowej solidarności wokół tych zadań do realizacji których zachęcał nas Jan Paweł II.

Bp Roman Pindel skierował do uczestników tegorocznego marszu dla Życia i Rodziny w Bielsku takie słowa:” …wszyscy, niezależnie od wieku, stanu cywilnego, statusu społecznego, jesteśmy za naszym rozumieniem rodziny i za obroną życia. Wiemy, że niekiedy może być trudno, czy to między rodzicami, czy rodzicami a dziećmi. Jednak nie wyobrażamy sobie, by nasza rodzina miała inny kształt, ale właśnie taki: kochający się rodzice, wspólnie kochający każde dziecko, chłopiec naśladujący ojca, dziewczynka sięgająca od dzieciństwa po kosmetyki mamy, aby się od małego do niej upodobnić. Modlimy się w intencjach rodzin i dzieci, dajemy świadectwo i ukazujemy w marszu całą rodzinę, jaka jest w jej świętowaniu niedzieli, byciu razem, we wspólnej Eucharystii i modlitwie”

Plan Marszu w Żywcu:

  • godz. 11.00 – powitanie, świadectwo o wartości rodziny, krótki program artystyczny.
  • godz. 12.00 – na sygnał trombity przemarsz do Amfiteatru pod Grojcem
  • ok. godz. 13.00  Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Rakoczego.
  • Po Eucharystii piknik rodzinny.