Odpust MB Nieustającej Pomocy

Było to ogromne święto w naszej parafii pw. Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu.

Jest 4 września 1954r. do Żywca Sporysza o. Kazimierz Hołda, prowincjał Redemptorystów przywozi obraz, który jest wierną kopią cudownego obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy znajdujący się w kościele św. Alfonsa w Rzymie. Obraz poświęcił bp krakowski Stanisław Rospond i wydał dekret następującej treści.

       „ Wierni biorący udział w każdorazowym nabożeństwie Nieustającej Nowenny, odprawianym przed tym obrazem mogą zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Kraków dnia 4 IX 1954r.

+ Stanisław Rospond Bp

          Przez wiele pokoleń trwała i trwa nieustanna nowenna w środowe wieczory gromadząc rzesze wiernych czcicieli Matki Bożej i Chrystusa Króla. Wierni przynoszą nie tylko kartki z prośbami i podziękowaniami, lecz wota jako wdzięczność za otrzymane i wyproszone łaski.

W dniu 27 czerwca 2018 r. przy uroczystym ukazaniu i zaprezentowaniu zgromadzonych wotów i relikwii świętych odprawiano Mszę odpustową, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Wiesław Firlej, były wikariusz parafii sporyskiej, obchodzący jubileusz 25 lecia kapłaństwa.

Dziękuję wszystkim: projektantowi Markowi Kluszczyńskiemu – architektowi, wykonawcy gablot Maciejowi Blecha stolarzowi, dekoratorom z pracowni Teatru z Bielska, sponsorom – Dzieciom Komunijnym z rodzicami i młodzieży bierzmowanej z rodzicami, wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowych za to szczególne świadectwo wiary i miłości.

Drodzy parafianie, goście, wielcy czciciele Matki Bożej w sporyskiej kaplicy patrzę z nadzieją na naszą parafię i jej dalsze losy, bo pod matczynym płaszczem nic złego nie może się wydarzyć, a jedynie dobro pomnożyć.

Ks. Adam Hopciaś – proboszcz