Apostolstwo Dobrej Śmierci

„Dobrze żyć – to wiele. Dobrze umrzeć – to wszystko”.

Każdy czas jest dobry, by pomyśleć o śmierci. Są tacy ludzie, którzy starają się o niej pamiętać stale, a nawet się do niej przygotować. Są to członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Jego oficjalna nazwa brzmi następująco: Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

Należeć do niego może każdy. Są tylko 2 warunki przyjęcia:
– wyrażenie swojej dobrowolnej i osobistej zgody (nikt nie może tego zrobić za nas)
– wpisanie się do Księgi Stowarzyszenia, co oznacza oddanie się pod opiekę Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

Zgoda i wspomniany wpis stanowią jednak tylko pierwszy stopień przynależności do Apostolstwa. Drugi stopień to – oprócz zgody i wpisu – również zobowiązanie się do odmawiania rano i wieczorem 3 modlitw „Zdrowaś Maryjo”, a po ich zakończeniu wezwań: „Matko Boża, Patronko Dobrej Śmierci – módl się za nami. Święty Józefie – módl się za nami”. Trzeci i ostatni stopień to praktyki dwóch wcześniejszych stopni, a także:
– codzienny wieczorny rachunek sumienia,
– przynajmniej jedna w miesiącu spowiedź i komunia święta,
– co najmniej raz w miesiącu refleksja nad godnym przygotowaniem się do śmierci.

Dlaczego warto należeć do Apostolstwa Dobrej Śmierci? Choćby dlatego, że za jego członków codziennie są odprawiane msze święte, a w ostatnich chwilach życia na pewno przyjdzie im z pomocą sama Maryja – Patronka Dobrej Śmierci.

Zgłoszenie w naszej parafii zostały dokonane w czasie rekolekcji parafialnych w listopadzie. W najbliższą sobotę 8 grudnia na Mszy św. o godz. 8.00 sprawowanej w intencji członków ADŚ, oraz będzie uroczyste wręczenie legitymacji przynależności do apostolstwa, oraz poświecenie  zakupionych „Koronek do  7 boleści Matki Bożej”.

                               Ks. Adam Hopciaś – proboszcz