Ogłoszenia – 11.04.2021 r.

Święto Miłosierdzia Bożego

1.         Dziś obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione dla całego Kościoła na polecenie samego Pana Jezusa. Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny; „W tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski, niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, choćby grzechy jej były jak szkarłat”. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z koronką do Bożego Miłosierdzia i Msza św.

2.         Istotą nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia jest postawa ufności wobec Pana Boga, zawierzenia Bogu, co w praktyce oznacza pełnienie Jego woli zawartej w przykazaniach, obowiązkach stanu, błogosławieństwach i radach ewangelicznych, oraz postawa miłosierdzia wobec bliźnich, która sprawia, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego nie jest dewocją, ale kształtowaniem w sobie ewangelicznej postawy czynnej miłości wobec ludzi.

3.         Formy kultu Bożego Miłosierdzia, które Pan Jezus przekazał Siostrze Faustynie wyrażają się przez: cześć obrazu Chrystusa z podpisem: Jezu, ufam Tobie, święto Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia.

4.         Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna obchody 77 Tygodnia Miłosierdzia. Pamiętajmy o wzajemnej życzliwości i o bezinteresownej pomocy ludziom biednym i potrzebującym.

5.         We wtorek po Mszy wieczorne spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6.         W środę przed Mszę wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlić się będziemy o ustanie pandemii koronawirusa oraz za osoby chore, zakażone jak również i wszystkie służby medyczne i cywilne pomagające osobom chorym.

7.         W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i Kościoła.

8.         W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne.

9.         W przyszłą niedziele, 18 kwietna ze względu na przedłużone obostrzenia sanitarne Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 18.00, w kaplicy za mostem o godz. 7.15.

10.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie.

11.      Życzymy wszystkim obfitości darów Bożego Miłosierdzia na co dzień i radości realizacji uczynków miłosierdzia wobec ludzi potrzebujących pomocy.