Ogłoszenia – 2.05.2021 r.

V Niedziela Wielkanocna – uroczystość I Komunii św.

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej komunii św. dzieci z kl. III Szkoły Podstawowej nr. 3, Szkoły Sportowej i innych szkół. Przez najbliższy Biały Tydzień dzieci komunijne będą uczestniczyć w grupach we Mszy św. wieczornej i nabożeństwach majowych.
  1. W poniedziałek, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Z racji uroczystości i święta w całej naszej Ojczyźnie, Msze św. według porządku niedzielnego: 6.30;8.00;9.00;10.00;11.00;18.00 i w kaplicy o godz. 7.15.
  1. We wtorek, 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika. Na Mszę wieczorna zapraszamy wszystkich strażaków OSP Sporysz wraz z rodzinami. Będziemy modlić się o potrzebnie łaski dla nich i ich rodzin w dniu ich święta patronalnego. 
  1. W czwartek, 6 maja święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji przypadającego pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi.
  1. W piątek, 7 maja przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata.
  1. W sobotę, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. wieczornej.
  1. Przypominamy, że ze względu na przedłużającą się obostrzenia sanitarne związane z pandemia do 9 maja jest inny rozkład Mszy św. w naszym kościele; 6.30; 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 18.00 i 7.15 w kaplicy za mostem.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowanym, będącym na kwarantannie.
  1. Dzieciom I Komunijnym życzymy, by ta piękna przygoda z Jezusem, którą dziś rozpoczęli trwała nieprzerwalnie przez całe życie. Strażakom życzymy szczególnej opieki św. Floriana i obfitości łask Bożych dla ich rodzin. Solenizantom tego tygodnia życzymy, wszystkim darów duchowych i materialnych w życiu osobistym, zawodowym rodzinnym.