Ogłoszenia – 8.08.2021 r.

XIX Niedziela Zwykła

 1. Wsłuchani w apel księży biskupów do abstynencji od alkoholi w miesiącu sierpniu podejmijmy modlitwę o trzeźwość Polaków i sami dajmy przykład trzeźwego życia.
  W kaplicy Matki Boże jest księga abstynencji do której można się wpisać.
 1. Dziś w Rychwałdzie uroczystości Jubileuszu 75 lecie obecności Franciszkanów. Od 15.00 – 20.00 na placu przed Domem Rekolekcyjnym Franciszkański Jarmark Rodzinny.
 1. W poniedziałek, 9 sierpnia przypada 30. rocznica męczeńskiej śmierci bł. o. Michała Tomaszka, franciszkanina pochodzącego z Łękawicy. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. by przez jego pośrednictwo upraszać potrzebne łaski dla naszej parafii, rodzin i nas samych. 
 1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustające Pomocy. Zachęcamy do pisanie próśb i podziękowań za przyczyna Matki Bożej.
 1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i Kościoła.
 1. W piątek, 13 sierpnia, w Rychwałdzie kolejne nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 18.00.
 1. W sobotę, 14 sierpnia w naszej diecezji przeżywać będziemy uroczystość św. Maksymiliana Kolbe, męczennika Oświęcimia, głównego patrona naszej diecezji. Modlić się będziemy za cały kościół diecezjalny z jego biskupami kapłanami i wiernymi świeckimi.
 1. W sobotę, w naszej parafii o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian którzy od nas odeszli na przełomie od sierpnia 2020 r do sierpnia 2021 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny tych zmarłych.
 1. W przyszłą niedziele, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Na każdej Mszy św. będą poświęcane wiązanki ziół, kwiatów i zbóż. Członkowie Akcji Katolickiej przed Mszami św. będą rozprowadzać gotowe wiązanki. Dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne parafii.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chorem. Tradycyjne, prosimy o przekazanie naszej gazetki parafialnej „Królowanie” osobom starszym schorowanym, nie mogącym być z nami tutaj w kościele.
 1. Przypominamy wszystkim wyjeżdzającym na wakacje i urlopy o obowiązku niedzielnej i świątecznej Mszy św. i praktykach religijnych w miejscu wypoczynku.
 1. W zakrystii trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 29 sierpnia, w dniu zakończenia Żywieckiej Pieszej Pielgrzymki do Matki Bożej. 
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)  w poniedziałek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy,

b)  we wtorek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

c)  w środę, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy,

d)  w sobotę, 14 – uroczystość św. Maksymiliana Kolbe, kapłana i męczennika.