Ogłoszenia – 31.10.2021 r.

Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

1. Dziś w ostatnią niedziele października przeżywamy uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. W modlitwach wspominamy wszystkich budowniczych tej świątyni z ks. kan. Zdzisławem Dzidkiem na czele. Czynimy wszystko, by ta zewnętrzna budowla była piękna, czysta i dostojna i służyła na chwałę Bogu i pożytkowi wszystkich parafian i gości. Przy tej okazji składamy wszystkim darczyńcom i wszystkim zaangażowanym w życie parafii i kościoła gorące podziękowania za wsparcie i zrozumienie.

2. W poniedziałek, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w kaplicy Przemienienia Pańskiego na żywieckim cmentarzu, w intencji wszystkich zmarłych parafian ze Sporysza. 

3. We wtorek, 2 października wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zauszny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjna modlitwa za zmarłych przy grobie ks. Zdzisława Dzidka.

4. W środę na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkie wdowy i wdowców. Modlić się będziemy za zmarłych współmałżonków oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla żyjących.

5. W czwartek w liturgii wspominamy św. Karola Boromeusza, biskupa. Z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo Eucharystyczne „Godzina Święta” z modlitwa za kapłanów oraz okazja do spowiedzi.

6. W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Zachęcamy do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca przez dzieci, młodzież i dorosłych.

7. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 „Godzinki” ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem za zmarłych.

8. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu ciepiące można zyskać w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożna nawiedzenia kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w instancji Ojca Świętego, przyjęcie łaski sakramentalnej spowiedzi i Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Z woli Ojca św. Franciszka odpust zupełny za zmarłych możemy zyskiwać przez cały listopad. 

9. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W intencji wypominanych w wypominkach rocznych modlić się będziemy w każdą niedziele przed Mszami o godz. 8.00 i 9.30 oraz w kaplicy o godz. 16.00. W intencji tych wypominanych będą odprawiane Msze św. w każdą I niedziele miesiąca o godz. 18.00. Za wypominanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy odmawiając różaniec od 1 do 8 listopadzie o godz. 17.30. 

10. Przypomnienie i prośba o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych.

11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.