Ogłoszenia – 20.03.2022 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Składka przeznaczona na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
 1. W poniedziałek, 21 marca przypada 29 r. śmierci ks. Zdzisław Dzidka, pierwszego proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą o pokój. 
 1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla z modlitwą o pokój.
 1. W piątek, 25 marca – uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a zagrożonego w swym istnieniu. Wypełnione deklaracje wraz z modlitwą przyrzeczenia zostaną złożone na mszy porannej i wieczornej. Składający deklaracje przynoszą świece. Formularze do wypełnienia znajdują się na stoliku z prasą. Z racji uroczystości nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.W niedziele dla zapracowanych po Mszy św. o godz. 11.00. Z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od V niedzieli Wielkiego Postu tj. od 3 do 6 kwietnia. Poprowadzi je o. Emil Basak z Zakonu Ojców Bernardynów.
 1. W dzisiejszą niedzielę Akcja Katolicka organizuje przed kościołem akcję „I ty bądź dobry jak chleb”. Przy wyjściu ze świątyni prosimy o zabieranie do domu chleba, a złożone ofiary do puszek zostaną przeznaczy na zakup dobrego obuwie i ubrań dla obrońców walczących na Ukrainie.
 1. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Dzisiejsza składka inwestycyjna przeznaczona zostanie na ogrzewanie kościoła. Nasz kościół od przybycia uchodźców wojennych z Ukrainy stał się też ich świątynią. Umieściliśmy przy figurach dwie ważne ikony, do których wierzący grekokatolicy i prawosławni mają szczególną cześć i tu się przy nich modlą o pokój w ich ojczystej ziemi.
 1. Pod chórem do nabycie prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasze parafialne „Królowanie”.
 2. Niech Boże Miłosierdzie ogarnie wszystkie ludzkie serca i cały świat.