Ogłoszenia – 8.05.2022 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

1 Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. 
2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
3. Dziś w naszej parafii wielkie kwestowanie na rzecz zakupu samochodu strażackiego dla OSP Sporysz. Strażacy będą przed kościołem zbierać datki dzieląc się słodkościami przygotowanymi przez ich rodziny.
4. W piątek, 13 maja w Rychwałdzie rozpoczęcie nabożeństw fatimskich, Początek nabożeństw z modlitwą różańcową o godz. 18.00. Ojcowie franciszkanie zapraszają wszystkich czcicieli matki Bożej Fatimskiej. 
5. W sobotę, 14 maja we wspomnienie św. Macieja Apostoła swoje imieniny obchodzi ks. wikariusz Maciej Stoły. Składamy mu najlepsze życzenia otaczając go naszą gorliwą modlitwą.
6. W sobotę, 14 maja o godz. 14.00 spotkanie formacyjne Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.
7. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do siedmiu boleści Matki Bożej. Zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wieczorna Msza św. w intencji zmarłych parafian od maja 2021 do maja tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy.
8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami i dziadkami. Dzieci otrzymują obrazki z aniołami zachęcającymi do realizacji konkretnych zadań kształtujących postawy służby wobec drugiego człowieka.
9. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) w poniedziałek, 9 maja – uroczystość św. Stanisława bp. i męczennika, głównego patrona Polski,
b) w piątek, 13 maja – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej,
c) w sobotę 14 maja – święto św. Macieja apostoła
10. Pod chórem znajduje się prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” i nasze parafialne „Królowanie”, oraz foldery turystyczne o parafiach naszej diecezji.