Ogłoszenia – 22.05.2022 r.

VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś przypada 27 rocznica pobytu ojca św. Jana Pawła II w Żywcu. Papież spotkał się wówczas z mieszkańcami Żywca. Dziękując Bogu za ten dar obecności namiestnika Chrystusa na ziemi prośmy o błogosławieństwo dla naszych rodzin.
2. W poniedziałek, wtorek, środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje (tzw. Dni Krzyżowe), związane z tradycyjna pielgrzymką do przydrożnych krzyży na terenie parafii:
a) w poniedziałek, 23 maja procesja błagalna od krzyża na pętli autobusowej w Sporyszu o godz. 1700 zakończona Mszą św. w intencji mieszkańców Sporysza w kaplicy za mostem o godz. 1800,
b) we wtorek, 24 maja procesja błagalna przy krzyżu misyjnym obok kościoła o godz. 1720.zakończona Mszą św. w intencji mieszkańców Centrum oraz wszystkich pracodawców i pracowników o godz.1800,
c) w środę, 25 maja procesja błagalna od krzyża na Pierwogórze o godz. 1700 zakończona Mszą św. w intencji mieszkańców Koleb i Okla o godz. 1800. 
3. We wtorek, 24 maja w sanktuarium Maryjnym w Przyłękowie o godz. 1700 kolejne czuwanie modlitewne. 
4. W czwartek, 26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy hołd wdzięczności za życie, przekazaną wiarę i wychowanie. Zapraszamy mamy na wieczorną Mszę św. w ich intencji.
5. W piątek, 27 maja rozpoczynamy przed Mszą wieczorną czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
6. W sobotę, 28 maja w katedrze w Bielsku Białej ks. bp. Roman Pindel udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom naszej diecezji. Kandydatów do święceń polecajmy Panu Bogu w modlitwie. 
7. W przyszłą niedziele, 29 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W Przyłękowie odpust parafialny ku czci NMP Wspomożenie Wiernych.
8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy litanią loretańską wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych. 
9. Składamy gorące podziękowania za składkę inwestycyjna. Zebrano 9 120 zł.
10. W związku z wizytacją kanoniczną naszej parafii, planowaną w niedziele 19 czerwca odbywają się już spotkania przedstawicieli Kurii Diecezjalnej z liderami wszystkich wspólnot i grup parafialnych, księżmi oraz z Parafialną Radą Duszpasterską i Ekonomiczną. Wizytacja biskupa jest czynnością apostolską i swoistym znakiem łaski oraz działania Ducha Świętego. Prawo kanoniczne w kanonie 396 mówi: „Biskup obowiązany jest wizytować diecezję”. W dekanacie żywieckim w tym roku wizytatorem jest Ksiądz Biskup Ordynariusz. Ostatnia wizyta kanoniczna odbyła się w naszej parafii w 2013 roku i była przeprowadzona przez Księdza Biskupa Piotra Gregera.
11. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) we wtorek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych,
b) w czwartek, 26 maja wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
12.  Pod chórem znajduje się prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, i nasze parafialne „Królowanie”, oraz „Miłujcie się” w języku ukraińskim. Prosimy rodziny, które goszczą uchodźców o przekazywanie tych czasopism osobom z Ukrainy.