DZIEŁO DOBRYCH, WRAŻLIWYCH SERC

Piknik dla dzieci- 25.06.2022 r. „Dębina

 

    Z okazji zakończenia roku szkolnego w dniu 25 czerwca w Ośrodku „Dębina” zostało zorganizowane spotkanie naszych parafialnych dzieci i dzieci ukraińskich. Organizatorami spotkania były grupy parafialne: Akcja Katolicka, świetlica parafialna „Radość”; OSP Sporysz, Fundacja Wolność i Pomoc.
     W ten piękny słoneczny dzień na placu przed ośrodkiem „Dębina”, który otoczony jest różnorodnością drzew, krzewów, trawy, śpiewem ptaków zgromadzone dzieci brały udział w zawodach sportowych i innych atrakcjach konkursowych.
      Atrakcje konkursowe były przygotowane przez Panie z naszej świetlicy parafialnej „Radość” m. in. przez P. Lucynę. Atrakcji konkursowych było wiele, między innymi:
– odcisk na czystej kartce 5 dłoni z popisem imienia nowo poznanych koleżanek i kolegów
– prawidłowo ułożone puzzle
– hokej z przeszkodami
– przejście w workach od startu do mety
– skoki na skakance
– rzut ciężarkiem do kosza itp.
      Dzieci i młodzież musiały mocno się starać aby uzyskać określoną ilość punktów i zdobyć nagrodę.
       Ostatnim punktem konkursu były rozgrywki tenisa stołowego. Do tej rozgrywki zostało zakwalifikowanych 24 uczestników. Zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: dzieci, młodzież i dorośli. Zwycięzcami byli:
W grupie dzieci 3 pierwsze miejsca to: Zuzia Czul, Ignaś Czul, Karolek Malarz.
W grupie młodzieży: Tomasz Kubica, Przemysław Kachel, Łukasz Wojtowicz.
W grupie dorosłych nasz senior Henryk Faron, który rozgrywał mecz z Panią Marią z Ukrainy. Było wesoło, gwarnie i koleżeńsko Wszyscy bawili się wspólnie.
       Uczestnikom konkursów zostały rozdane nagrody i słodycze. Po zakończeniu rozgrywek i konkursów uczestnicy przy rozpalonym ognisku piekli kiełbaski i częstowali się pysznymi ciastami i łakociami. Przedsięwzięcie to obsługiwali i dozorowali nigdy nie zastąpieni w ich trudnej pracy nasi Strażacy Sporyscy. Na zakończenie me brakowało też życzeń wakacyjnych dla dzieci i młodzieży ze strony Akcji Katolickiej i naszych Strażaków.
        Życzyliśmy im słonecznej pogody – pogody ducha, czystej ciepłej wody i w rzekach kąpieli, wieczorem przy ognisku rodzinnym i koleżeńskim, pieczenia kiełbaski, śpiewu i wesołej zabawy. Nie marnujcie czasu w domu przy KOMPUTERACH i KOMÓRKACH. Kiedy jest piękna pogoda – wychodźcie w góry oznaczonymi szla­kami: wyżej, wyżej i coraz wyżej. Zobaczycie jaki piękny jest świat jaki dał nasz Pan, Stwórca nieba i ziemi i nasza Polska. Spacerując nie zapominajcie o modlitwie i niedzielnej Mszy Św., aby w ten sposób czcić swojego Stwórcę i oddać mu cześć. Niech nam wszystkim Pan Bóg wraz z Marią błogosławi. Do zobaczenia znów, a Duch Św. niech wskazuje dobrą i bezpieczną drogę w dalszym życiu.
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej
 

Spotkanie ze światkiem brutalności wojny i wielkości pomocnych serc

     W ubiegłą niedziele po Mszy św. o godz. 19.30 i 11.00 usłyszeliśmy chwytające za serce świadectwo założyciela ukraińskiej fundacji „Szansa na Życie” wraz z którą jeździmy do najbardziej potrzebujących na Ukrainie. Maksymilian przyjechał by dziękować i złożyć swoje świadectwo jak w świecie ogarniętym falą okrucieństwa i nieludzkich metod działania zła rodzi się tyle dobra i jest tyle nadziei, dzięki parafianom ze Sporysza i wielu zakątków świata.
      Można oglądnąć wzruszający film (na stronie fundacji „Wolność i Pomoc”) o tych dramatycznych sytuacjach gdzie ludzie narażając swoje życie jadą by pomagać innych dla których słońce nadziei już dawno zgasło.

Przekazanie samochodu dostawczego dla Ukrainy

 W minionym tygodniu Fundacja „Wolność i Pomoc” działająca na terenie Ośrodka „Dębina” współpracująca z wieloma organizacjami i podmiotami społecznymi z miasta Żywca, ale i innymi osobami indywidualnymi i organizacjami z Austrii, Szwajcarii, Szkocji i mocno wspierana przez parafię i parafian w dniu 25 czerwca br. przekazała samochód dostawczy ukraińskiej Fundacji „Szansa na Życie”. Samochód będzie służył społeczności ukraińskiej w dowozie jedzenia potrzebującym, wywozie rannych z miejsc ostrzeliwanych na terenie objętym wojną.
Dziękujemy szczególnie;
  • Fundacji Kawałek Nieba – OPP 1%,
  • Sławkowi Czulak SCJ (proboszczowi parafii Millstatt,-Austria)
  • Panu Andrzejowi Pilichowskiemu oraz
  • Adamowi Hopciasiowi, (proboszczowi Parafii Sporysz)
  • Panu Burmistrzowi miasta Żywiec Antoni Szlagor,
  • Wszystkim wspierających nas parafianom ze Sporysza.
Prosimy nadal o wsparcie modlitewne i finansowe, ponieważ na Ukrainie wojna nadal trwa i przybiera coraz bardziej drastyczny wymiar.
Wpłaty można przekazywać na konto Fundacji Wolność i Pomoc z dopiskiem „Darowizna”.
PLN76109020110000000150256875
EURO 53109020110000000150256901
USD 16109020110000000150256888
     Dzieją się niesamowite rzeczy … Dzięki Wam. Wiele osób otrzyma żywność, lekarstwa, rzeczy codziennego użytku, ale najważniejsze wasze serce i zapewnienie że nie są sami w swoim bólu i dramacie wojny.
Wdzięczni wolontariusza z Fundacji Wolność i Pomoc