Ogłoszenia – 7.08.2022 r.

XVIX Niedziela Zwykła

1. Dziś w pierwszą niedziele miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków. W kaplicy Matki Bożej jest wystawiona Księga Deklaracji Abstynenckich. Zachęcamy do wpisywania się do tej księgi podejmując radość abstynencji i modlitwę za zniewolone alkoholizmem osoby.
 
3. W poniedziałek, 9 sierpnia mija 31 rocznica śmierci błogosławionych męczenników z Pariacoto (Peru) o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Zapraszamy na Mszę wieczorną by modlić się o rychłą kanonizację rodaka z Żywiecczyzny o. Michała.
 
4. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wspólnej modlitwy.
 
5. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona kościoła i parafii.
 
6. W sobotę o godz. 1730 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej z koronką do siedmiu boleści Matki Najświętszej. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, jak i rodziny zmarłych parafian, którzy odeszli do wieczności od sierpnia zeszłego roku do sierpnia tego roku.
7. W sobotę o godzinie 1800 w Rychwałdzie rozpoczęcie kolejnego nabożeństwa fatimskiego. Przewodniczyć będzie ks. abp. Marek Jędraszewski z Krakowa.
8. W przyszłą niedziele, 14 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, głównego patrona naszej diecezji.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.
 
10. Liturgiczne obchody tygodnia:
a) poniedziałek, 8 sierpień – wspomnienie św. Dominika, kapłana,
b) wtorek, 9 sierpnia – święto św. Teresy, Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, doktora Kościoła,
c) środa, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
d) czwartek, 11 sierpień – wspomnienie św. Klary, dziewicy.