Ogłoszenia – 25.09.2022 r.

XXVI Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy w Kościele jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podjęcia ewangelizacji przez przykład naszego życia i niesienie pomocy materialnej uchodźcom na miarę naszych możliwości.

2. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek przed Mszą św. nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.

4. W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 Godzinki ku czci matki Bożej. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. O godz. 17.00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy Róże Różańcowe męskie i żeńskie.

5. W sobotę rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Od 2 października będą codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy całymi rodzinami na modlitwę różańcową do kościoła. Jeśli ktoś nie może zachęcamy do takiej modlitwy w gronie rodziny w domu. Modlitwa jak podkreślał św. Jan Paweł II jest nie tylko rozważaniem ewangelii ale daje siłę i moc trwania w wierze i dobrym życiu.

6. W przyszłą niedziele, 2 października na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcenie różańca. Rodziców tych dzieci prosimy o zakupienie różańca dzieciom.

7. Składamy podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną na potrzeby parafii. Zebrano 7 450 zł.

8. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) wtorek, 27 września – wspomnienia św. Wincentego a Paulo, kapłana,

b) środa, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

c) czwartek, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

d) piątek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

e) sobota, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Marię Słowik z ul. Pszczelnej.

10.   Wszystkich ogarniamy naszą modlitwą i życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.