Ogłoszenia – 19.02.2023 r.

VII Niedziela Zwykła

1. Dziś ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Plan adoracji:
NIEDZIELA -19 Luty
godz. 12.00 -13.00
          Dzieci ze świetlicy i wszystkie dzieci szkolne oraz mieszkańcy ulic: Sosnowa, Na Ulu, Cisowa, Grapa, Cicha, Za Łyską, Pod Łyską, Pod Szkołą, Na Mu, Wiosenna, Spacerowa.
godz. 13.00-14.00
          Rycerstwo Niepokalanej oraz mieszkańcy ulic: Habdasówka, Isep, Stawy, Pola Lisickich, Nadrzeczna, Nad Koszarawą, Osiedlowa i Wiklinowa.
godz. 14.00-15.00
          Róże Różańcowe oraz mieszkańcy ulic: Grobla, Brzozowa, Matejki, Turystyczna, Grunwaldzka.
godz. 15.00-16.00 *
          Akcja Katolicka oraz mieszkańcy ulic: Łagodna, Łąkowa, Okopowa, Kamienna, Okrężna, Cz. Sporyskiej do ul. Stawy.
godz. 16.00-17.00 *
          Wspólnota Damaszek oraz mieszkańcy ulic: Grabowa, Stokowa, Spadzista, Górska, Kwiatowa, Kolista, Kątowa, Potoczna, Pszczelna, Podgórska, cz. Sporyskiej do ul. Isep.
godz. 17.00-18.00 *
           Młodzieżowa grupa „Jestem” z młodzieżą bierzmowaną, oraz mieszkańcy ulic: Grojec, Wapienna, Wspólna, Magnoliowa.
PONIEDZIAŁEK -20 luty
godz. 17.00-18.00
           III Zakon Karmelitański oraz mieszkańcy ulic: P. Skargi, Żwirowa, ks. Dzidka, Wyspiańskiego, Reymonta os. Reymonta.
WTOREK -21 luty
godz. 17.00-18.00
         Grupa AA, , oraz mieszkańcy ulic: Kopernika, Klonowa, os. Kopernika, Kilińskiego, M. C. Skłodowskiej, Reja.
 
2. Dziś w kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas przebłagania za grzechy pijaństwa i inne zniewolenia. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu. W kaplicy Matki Bożej wystawiona jest Księga Abstynencji.
3. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Jest to dzień ścisłego postu (dla dorosłych) i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (dla wszystkich).
4. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do uczynków pokutnych i jałmużny postnej na rzecz misji i misjonarzy. Pod chórem jest wystawiona skarbona z przeznaczeniem na jałmużnę postną dla chorych dzieci.
5. W czwartek przed Mszą wieczorną nowenna do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców młodzieży bierzmowanej z kl. VIII. Jest to ważne spotkanie organizacyjne, dlatego zapraszamy wszystkich rodziców.
6. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz siódmy będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00; dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.
7. W przyszłą niedzielę, po Mszy sw. o godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w piątek. O godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz.17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
8. W tym roku rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu od ( 26 do 29 marca) . Spowiedź rekolekcyjna i świąteczna będzie 29 marca. Do chorych w domach z posługa sakramentu spowiedzi, namaszczenia chorych i Komunii sw. udamy się 1 kwietnia.
Młodzież klas VIII, przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje rekolekcje – dni skupienia od 24 marca (piątek) do 26 marca (niedziela).
9. Składamy wszystkim ofiarodawcom gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Z zebranych środków zostały zapłacone zostały rachunki na ogrzewania kościoła.
10. Pod chórem u ministrantów do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” i nasz parafialny tygodnik „Królowanie”.