WYDARZENIA DUSZPASTERSKIE

 


Modlitwy na Wielki Post

 

Patrzę na Ciebie konającego na krzyżu
Odniosłeś w życiu tyle sukcesów: porwałeś za sobą tłumy, stałeś się przedmiotem gorącej dyskusji wielkich tego świata, uzdrowiłeś wielu chorych i nawet zdarzyło Ci się wskrzesić zmarłych. Ale największy sukces odniosłeś właśnie tam, na krzyżu. To tam wszystko się wykonało. Tam wysłużyłeś światu zbawienie.

Druga  modlitwa: „Zaprawdę powiadam ci: Dziś będziesz ze Mną w raju”…

 

Jaką nadzieję może mieć wiszący na krzyżu człowiek? Niczego już w swoim życiu nie zmieni. Nie ucieknie przed nieuchronnym. Pozostaje mu tylko beznadziejna szamotanina, ból i w końcu rezygnacja. Wtedy wszystko się skończy.

Moje życie, Panie, wydawało mi się kiedyś dużo jaśniejsze. Miałem i pewnie jeszcze mam przed sobą jakąś przyszłość. Ale im dłużej żyję, tym bardziej uświadamiam sobie, że moja śmierć też kiedyś nadejdzie. Że pozostawię swoich bliskich, przyjaciół, niedopowiedziane zdania i niezrealizowane marzenia. To nieuniknione. Choćbym kopał, gryzł i płakał z wściekłości.

Ale wierząc w Ciebie słyszę Twoją obietnicę: będziesz ze Mną w raju. To wszystko zmienia. Nie będzie – mam nadzieję – ostatecznego rozstania z bliskimi, nie będzie przyjaźni, która by ostatecznie się urwała. Będę miał jeszcze szansę powiedzieć to, czego na ziemi powiedzieć nie zdążyłem…

Każdy dzień do tej chwili mnie przybliża. A że kolory mojego życia jakby już nieco przyblakły, coraz bardziej jej oczekuję. Spodziewając się nowego nieba i nowej ziemi powoli odkładam na wieczność to, czego tutaj już zrobić nie zdołam. Chciałbym Cię tylko prosić, ośmielony Twoją obietnicą daną dobremu łotrowi: spuść na moje grzechy zasłonę niepamięci, spraw, bym się tam znalazł. I by znaleźli się tam wszyscy, których choćby na chwilę na mojej drodze życia postawiłeś.                                                                             

         Mam im tyle do powiedzenia. Bez nich moje szczęście nie będzie pełne…Nabożeństwa
Wielkiego Postu

 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

niedziela

godz. 17.15

Przed nabożeństwem Koronka do Bożego Miłosierdzia

 

Droga Krzyżowa

w piątek
godz. 16.00   – dla dzieci
godz. 18.00   – dla młodzieży i dorosłych
w niedziele
godz. 12.00   – dla zapracowanych

 


Podziękowanie za ofiary
wojny na Ukrainie.

Zebrano w parafii w niedziele 26 lutego  3 210 zł i  przekazano Caritas Polska.

Działania Caritas dla Ukrainy od 24 lutego 2022 do lutego 2023
Łącznie około 2 000 000 osób otrzymało różne formy wsparcia.
Łącznie wartość pomocy finansowej i rzeczowej Caritas dla Ukraińców w Polsce wyniosła 337 000 000 zł.
Caritas przekazała pomoc na Ukrainę o wartości 597 000 000 zł.