Ogłoszenia – 9.04.2023 r.

Święta Wielkanocne

1. Dziś drugi dzień świąt wielkanocnych. Modlitwa i ofiarą wspieramy uczelnie katolickie w naszym kraju szczególnie Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
2. Niedziela Zmartwychwstania to największe święto chrześcijaństwa. W poniedziałek rozpoczyna się oktawa wielkanocna, czyli osiem kolejnych dni obchodzonych jako uroczystości Pańskie. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresy wielkanocnego są; krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego Chrystusa. Z racji trwającego okresu wielkanocnego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. Od piątku trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu cześć oddamy w przyszłą niedziele, 16 kwietnia. Już dziś zapraszamy na uroczystości Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kaplicy sporyskiej koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Światła, pod krzyż papieski na Grojcu. Ze względu na uroczystości w kaplicy Msza św. wyjątkowo w przyszłą niedziele będzie o godz. 14.30.
4. We wtorek, w środę i w czwartek o godz. 16.30 w kościele obowiązkowe spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W piątek o godz. 17.00 odbędzie się spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, świadków i rodziców (tych którzy nie skorzystali ze spowiedzi przed Wielkanocą). Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp. Piotr Greger w sobotę 15 kwietnia na Mszy św. o godz. 11.00.
5. W Środa nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą wieczorną.
6. W sobotę, 15 kwietnia o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej z koronką do siedmiu boleści Matki Najświętszej Zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Wieczorna msza św. będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych parafian od kwietnia zeszłego roku do kwietnia tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych do wspólnej modlitwy. Msza św. za zmarłych została przeniesiona wyjątkowo z drugiej soboty miesiąca ze wzglądu na odprawiane wtedy Triduum Sacrum.
7. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” oraz nasze parafialne, „Królowanie”.
8. Składamy gorące podziękowania:
a) za liczny udział w Drodze Krzyżowej wielkowtorkowej na Duży Grojec,
b) wszystkim uczestnikom liturgii Triduum Paschalnego, i tym którzy te uroczystości przygotowali,
c) przygotowania ciemnicy i Bożego Grobu, oraz złożone ofiary na kwity i dekorację,
d) OSP Sporysz za trzymanie warty honorowej przy Grobie Pańskim,
e) wszystkim parafianom za podzielenie się wiktuałami na stół wielkanocny dla najbiedniejszych seniorów w parafii,
f) Akcji Katolickiej i Zespołowi Charytatywnemu za pomoc w dostarczeniu środków żywnościowych do najbiedniejszych, i stałą troskę o nich,
g) wszystkim ludziom dobrego serca za Jałmużnę postną dla chorego Karolka.
9. Chrystus Zmartwychwstały, zwycięzca śmierci, piekła i szatana niech wzmocni wasze duchowe siły, wleje w serca nadzieję lepszego świata i rozpali miłość wobec wszystkich ludzi, którzy są naszymi braćmi i siostrami.