Ogłoszenia – 16.04.2023 r.

Święto Miłosierdzia Bożego

 1. Druga Niedziela Wielkanocy w woli samego Jezusa jest obchodzona jako Święto Bożego Miłosierdzia. Ustanowił je dla całego Kościoła św. Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r.
  O godz. 14.30 w kaplicy za mostem Msza św., o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo „Droga Światła”. Trasa wyznaczona jest pod krzyż papieski na Średni Grojec. Zapraszamy wszystkich parafian.
 1. Dziś można uzyskać odpust zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieża).
 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem; „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Dziękując wszystkim wolontariuszom naszego parafialnego Zespołu Charytatywnego w ich święto za poświęcony czas i wszelką pomoc udzielaną zarówno seniorom z parafii jak i uchodźcom z Ukrainy, modlimy sie do dalsze łaski dla nich i o nowych wolontariuszy.
 1. Dzisiejsza niedziela dla wyznawców grekokatolickich i prawosławnych jest niedzielą.
  Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim wyznawcom tych kościołów jako wspólnota parafialna składamy wielkanocne życzenia.
 1. W środę przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa króla patrona naszej parafii i kościoła.
 1. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 17.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Wieczorna Msza św. z modlitwą o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W przyszłą niedziele, 23 kwietnia obchodzić będziemy Niedziele Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
 1. Gorące podziękowania za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Podziękowania na ręce ks. wikariusza Marcina Mendrzaka wszystkim, którzy przygotowali młodzież kl. VIII do sakramentu bierzmowania. Młodzieży i rodzicom za dar ołtarza.
10.  Wszystkich i każdego z osobna zawierzamy Bożemu Miłosierdziu.