Ogłoszenia – 13.08.2023 r.

XIX Niedziela Zwykła

 1. Odpowiadając na wezwanie abp. Gądeckiego w sprawie pomocy modlitewnej i materialnej dla powodzian ze Słowenii, we wtorek po Mszach przed kościołem będzie zbiórka do puszek.
 1. Dziś w Rychwałdzie kolejne czuwanie fatimskie. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi, o godz. 18.00 różaniec fatimski a o godz. 19.00 Msza św. przy ołtarzu polowym. Dziś pielgrzymują do Sanktuarium rychwałdzkiego górale beskidzcy.
 1. W poniedziałek, 14 sierpnia uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, głównego patrona diecezji. Główne uroczystość rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.30 przy bloku śmierci na terenie byłego obozu KL Auschwitz w Oświęcimiu. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp. Tadeusz Kusy, franciszkanin, rodem z Cieszyna, a na co dzień pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej.
 1. We wtorek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętsze Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Msze jak w każdą niedziele. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie  kwiatów, ziół i owoców. Panie z Asysty Żywieckiej przygotowały gotowe wiązanki dla parafian, które będzie można nabyć przed Mszą św. Całkowity dochód przeznaczony będzie na sztandar dla Asysty Żywieckiej.
 1. Również we wtorek obchodzone jest Święto Wojska Polskiego – na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach polskiej historii zapisała się jako „Cud nad Wisłą”. Zadecydowała ona o ostatecznym wyniku wojny polsko-bolszewickiej oraz zagwarantowała odradzającej się Polsce niepodległość. W Rychwałdzie po Mszy o g.11.00 w asyście 18 Batalionu Wojsk Polskiego z Bielska Białej piknik wojskowy a w nim pokaz sprzętu wojskowego, skoki spadochronowe oraz wiele atrakcji dla najmłodszych i dorosłych.
 1. W piątek, 18 sierpnia z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45. Bogu niech będą dzięki za ołtarz Bożego Miłosierdzia w naszej świątyni.
 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
  1. w poniedziałek, 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana Kolbe, kapłana i męczennika niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu,
  2. we wtorek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  3. w środę, 16 sierpnia – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla,
  4. w czwartek, 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, kapłana.
 1. Trwają zapisy na pielgrzymkę piesza z Żywca. W dniach; 17, 18, 19, 20 sierpnia po Mszy wieczornej w Domu Katolickim w Żywcu, a 20 sierpnia po każdej Mszy św. Z naszej parafii wyruszy autokar z pielgrzymami w dniu 29 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem.
 1. Składamy gorące podziękowania za zorganizowanie i poprowadzenia wakacyjnych spotkań dla dzieci ze świetlicy parafialnej „Radość”. Wszystkim parafianom dziękujemy za okazywane zrozumienie i wsparcie już udzielone i to które będzie wyrażone w składce inwestycyjnej w przeszłą niedzielę. Trwa odnowienie kaplicy pod chórem.
 1. Modlitwą ogarniamy wszystkich solenizantów i jubilatów, wszystkich przebywających na wakacjach i goszczących w naszych stronach.