WYDARZENIA DUSZPASTERSKIE

 


Nowa seria spotkań kursu Alpha

W parafii Chrystusa Króla w Żywcu w dn.27.09 o g.19.00 rozpoczną się spotkania kursu Alpha.

Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Prowadzona jest w kawiarniach, kościołach, uczelniach, domach, barach – wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Każda Alpha jest trochę inna, choć są trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

Elementy spotkań:
a)
Posiłek. Niezależnie czy spotykamy się z grupą przyjaciół przy kuchennym stole czy na kawie i szybkim ciastku w kawiarni, jedzenie na swój sposób zbliża ludzi.
b)Wykład. Wykłady mają na celu angażować i inspirować do dyskusji w małych grupach. Zazwyczaj trwają ok. 30 minut, mogą być przedstawiane przez mówcę na żywo lub być odtworzone z nagrania wideo. Odkrywają ważne zagadnienia dotyczące wiary i ukazują podstawy chrześcijaństwa.
c)Dyskusja. Jest to szansa na podzielenie się swoimi przemyśleniami i poglądami dotyczącymi tematu spotkania podczas dyskusji w małej grupie. Jest to okazja, żeby usłyszeć co myślą inni w przyjaznym i otwartym otoczeniu.


Tydzień z Ewangelią w Amfiteatrze Pod Grojcem

 

24 września odbędzie się uroczyste rozpoczęcie XXII Tygodnia Z Ewangelią.

Wydarzenie rozpocznie się o godz 15.00
Będzie okazja do wspólnej modlitwy uwielbienia zarówno muzyką i śpiewem  jak i Słowem. Szczególnie, ze temat rozważań i głoszeń podczas uwielbienia będzie oscylował wokół myśli głównej tegorocznego Tygodnia „Słowo Daję”. Podczas tego duchowego eventu będzie tez możliwość przystąpienia do spowiedzi jak i do skorzystania z modlitwy wstawienniczej
Na zakończenie zaprosiliśmy  zespół TGD aby uświetnił ten szczególny czas swoim koncertem. Wstęp wolny.

 


Na szczycie Grojca stanął
nowy drewniany Krzyż

W dniu 16 września w przededniu odpustu ku czci Podwyższenia krzyża w kaplicy sporyskiej znajdującej się u stóp Grojca, na którego szczycie stanął nowy drewniany Krzyż. Zastąpił on Krzyż, który został zniszczony podczas ostatnich wichur. Nowy Krzyż został ufundowany i przygotowany przez firmę Trakpol. Krzyż został wywieziony na miejsce i postawiony przez strażaków z Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebini. Wsparcie logistyczne i działania przy montażu zapewniło również Wodne Pogotowie Ratunkowe Oddział Żywiec. Wyrażamy z głębi serca płynące podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do tego, że Krzyż znowu dumnie góruje nad żywieckim szczytem.

 


Podziękowania za festyn parafialny

Z naszym festynem parafialnym było jak z wejściem na Mont Blanc – w drodze przygotowań było trudno, ale na końcu – jakie piękne widoki!

Radość wspólnej obecności na festynie udzieliła się chyba wszystkim. Pan Bóg pobłogosławił nam piękną pogodą. Błogosławieństwem dla mnie było zaangażowanie tak wielu osób – zarówno z naszej Parafii, jak i spośród Gości.

Dziękuję każdemu, kto uświetnił festyn. Podziękować grupom i osobom:. p. Adamowi Juraszowi, Andrzejowi Maciejowskiemu, Markowi Czulowi, Antoniemu Szlagorowi, Akcji Katolickiej, Zajazdowi „Dębina”, Masarni „Oczkowski”, Piekarni „Łukaszek”, anonimowym darczyńcom i oczywiście na ręce p. Karola Krzaka wszystkim strażakom OSP Sporysz. ,

Rozgrzewało nas słońce, ale energia, jaką napełniły nas atrakcje na festynie sprawiały, że żal było kończyć. Musimy to koniecznie powtórzyć – daj Boże w następnych latach.

Jestem ogromnie wdzięczny i jeszcze raz dziękuję wszystkim Współorganizatorom za profesjonalizm .Życzę Wam i sobie nie gasnącej motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jestem przekonany, że nasza wspólna ciężka praca będzie prowadziła do wielu sukcesów.

 Z Bożym błogosławieństwem i radością – ksiądz Proboszcz.


Zaproszenie
na koncert pieśni maryjnych
parafii Chrystusa Króla
w dniu 1.10.2023 r. godz. 9.30 i 11.00

Żywiecka Orkiestra Dęta pod batutą Szymona Piątka.