Ogłoszenia – 1.10.2023 r.

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś w pierwszym dniu października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17.30. Plan prowadzenia rozważań różańcowych i obecność w danym dniu na różańców dla poszczególnych klas czy grup parafialnych umieszczony jest w gablotce, na stronie internetowej czy dzisiejszej  gazetce parafialnej.
 1. Dziś dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii św. będą miały poświęcenia różańca. Zachęcamy wszystkich rodziców, by nie tylko zadbali by w ręku dziecka był różaniec, ale by z nimi ten różaniec odmawiali.
 1. Również dziś naszej w naszym kościele liturgię ubogaca Żywiecka Orkiestra Dęta Po Mszy św. o godz. 9.30. i 11.00 krótki koncert utworów maryjnych. Ofiarą do koszyczka przed kościołem można wesprzeć działalność Żywieckiej orkiestry Dętej. Nieustającej”.
 1. W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na mszę zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które w październiku zawarły sakrament małżeństwa.
 1. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 1. W piętak z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od godz. 6.00 do 6.30 i po południu od 17.00 do 18.00. Zachęcamy dzieci z kl. IV do kontynuowania pierwszych piątków miesiąca ze spowiedzią i Komunia wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tę zachętę kierujemy też do wszystkich pozostałych uczniów i osób dorosłych.
 1. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca rano o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Najświętszej. Od godz. 8,00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną. Wieczorem o godz. 17.00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Zapraszamy wszystkich parafian a róże Różańcowe prosimy o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy wokół kościoła.
 1. W przyszłą niedziele, 8 października odbywa się w naszej parafii charytatywny kiermasz ciast. Po każdej Mszy Świętej przed kościołem, można zakupić ciasto na wynos. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację trzyletniego Antosia Mojżeszka z Żywca, syna jednego z członków Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Pilsko”. Zmaga się z wrodzoną złożoną wadą serca oraz wadą genetyczną.

Zachęcamy do wzięcia udziału w kiermaszu i liczymy na otwarte serca.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie prasy katolickiej naszym starszym, schorowanym, nieobecnym z nami parafianom.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. w poniedziałek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
  2. w środę, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zakonnika,
  3. w czwartek, 5 września – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia,
  4. w sobotę, 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej.

10.   Wszystkim solenizantkom i solenizantom  życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki ich patronów a wszystkim opieki Świętych Aniołów Stróżów.