Ogłoszenia – 15.10.2023 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w całej Polsce obchodzony jest XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja Życia” jest to czas powrotu do nauczania św. Jana Pawła II na temat wartości życia i cywilizacji miłości. Warto sięgać do katechez i homilii Jana Pawła II. Żywym pomnikiem Jana Pawła II Jest Dzieło Nowego Tysiąclecia wspomagające w wykształceniu młodych ludzi z ubogich rodzin. Przed kościołem można złożyć datek do puszek na ten cel.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w kościele, codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy dzieci i młodzież, by choć w jeden dzień w tygodniu była na różańcu. Dziękujemy rodzicom i dziadkom za ich transport na nabożeństwa dla dzieci i młodzieży.
 1. W środę, 18 października w obchodzone św. Łukasza ewangelisty modlitwie powierzamy naszego pana organistę Łukasza Mieszczaka i wszystkich solenizantów. Jest to również święto patronalne Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom i całemu personelowi zajmującemu się ochroną zdrowia składamy gorące podziękowania i wyrazy uznania zapewniając o naszej modlitwie. Zapraszamy wszystkich czynnych i emerytowanych pracowników Służby Zdrowia na Msze w ich intencji, w sobotę 21 października o godz. 18.00. Po mszy zapraszamy na spotkanie przy stole w Domu Parafialnym.
 1. W środę, po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 1. W czwartek na różaniec o godz. 17.30 zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VII. Po różańcu o godz. 18.00 spotkanie informacyjne w Domu parafialnym, obecność obowiązkowa.
 1. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo w kościele do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.15.
 1. Składamy gorące podziękowanie za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Została oczyszczona i zakonserwowana kostka brukowa wokół naszego Kościoła. Prace prowadziła firma p. Filipa Oziębło, naszego parafianina. Powoli kończy się też remont salki ministranckiej za zakrystią. Za zrozumienie, wsparcie i dary serca w postaci składki inwestycyjnej i wpłat na konto parafii jeszcze raz bardzo dziękujemy.
 1. W przyszłą niedziele, 22 października obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Na Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 będzie Zespół Regionalny „Ondraszek” z Szczyrku. Po tych Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na działalność tego zespołu.
 1. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych w wypominkach rocznych będziemy się modlić przed mszami o godz. 8.00 i 9.30 oraz w kaplicy o godz. 17.00. Za wszystkich będą odprawione 12 mszy św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Bardzo prosimy by przy wypisywaniu używać imienia i nazwiska w mianowniku. Ofiary składane przy wypominkach zgodnie z dekretem ks. bp. będą przeinaczone na cele misyjne Kościoła i utrzymanie księży.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.
 1. Klub Inteligencji Katolickiej w Żywcu zaprasza na cykl katechez dla dorosłych: ”Biblia Kobiet – Kobiety Biblii”. Pierwsze spotkanie 20 października g.19.00 kawiarenka Przystań przy konkatedrze w Żywcu. Spotkania prowadzi ks. Jacek Pędziwiatr.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)   w poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 45 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża,

b)   we wtorek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

c) w środę, 18 października – święto św. Łukasza ewangelisty, patrona Służby Zdrowia,

d) w piątek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana, jednego z współpatronów naszej diecezji bielsko-żywieckiej.

 1. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy wszelkiego błogosławieństwa, a parafianom i gościom dobrej niedzieli i całego tygodnia.