Ogłoszenia – 22.10.2023 r.

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś w całym Kościele obchodzony jest Dzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Modlitwą i ofiarą wspieramy misjonarzy i misjonarki na całym świecie. Aktualnie na misjach posługuje1690 polskich misjonarzy i misjonarek. Przebywają oni w 99 krajach na 5 kontynentach. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne.
 1. Dziś również w naszej diecezji rozpoczyna się Jubileuszowy Rok św. Jana Kantego. Pochodzący z Kęt św. Jan 550 lat temu zmarł w Krakowie w wigilię Bożego Narodzenia. Był. profesorem Akademii Teologicznej w Krakowie i zasłynął z wielkiej gorliwości kapłańskiej, pokory i wielkiego miłosierdzia.
 1. Również dziś trwa okołokościelna akcja liczenia wiernych, która ma na celu wypracowania nowych form pracy duszpasterskiej w parafiach.
 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele o godz. 17.30. Dziękujemy rodzicom i dziadkom za środki transportu i bezpieczeństwo dla najmłodszych, oraz wspólnotową modlitwę.
 1. W czwartek na różaniec o godz. 17.30 zapraszamy szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Po różańcu o godz. 18.00 spotkanie informacyjne w Domu Parafialnym.
 1. Składamy gorące podziękowanie za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną Zebrano 7 210 zł, jak również za ofiary na Fundacje Nowego Tysiąclecia, wspomagającą w wykształceniu młodzieży z ubogich rodzin. Zebrano 4020 zł.
 1. W przyszłą niedziele, 29 października w naszej parafii kazania misyjne będzie głosi o. Mieczysław Hałaszko ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. Przed kościołem będzie można nabywać kalendarze misyjne i wspierać posługę misyjną Ojców Oblatów.
 1. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych w wypominkach rocznych będziemy się modlić przed mszami o godz. 8.00 i 9.30 oraz w kaplicy o godz. 16.00. Za wszystkich będą odprawione 12 mszy św w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Bardzo prosimy by przy wypisywaniu używać imienia i nazwiska w mianowniku.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a)   w poniedziałek, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, kapłana, patrona diecezji bielsko-żywieckiej,

b) w czwartek, 26 października – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy,

c) w sobotę, 20 października – święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.