Ogłoszenia – 26.11.2023 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
Odpust parafialny

1.Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla. Jet to również uroczystość poświęcenia ołtarza bocznego poświęconego Bożemu miłosierdziu i wprowadzenie relikwii św. Faustyny. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.

 1. W czasie trwania uroczystości odpustowych można uzyskać odpust zupełny, odmawiając Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi, oraz spełniając zwykła warunki odpustu, takie jak; stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji Ojca świętego.
  Materialną pamiątką dzisiejszego odpustu są piernikowe korony. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcia najbiedniejszych seniorów z naszej parafii.
 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz jest to Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Główne uroczystości w naszej diecezji odbywają się w kościele Jezusa Odkupiciela człowieka w Bielsku Białej.
 1. W środę, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Msze wieczorną zapraszamy wszystkie pary małżeńskie, które zawarły ślub kościelny w miesiącu grudniu.
 1. W czwartek, 30 listopada, w święto św. Andrzeja Apostoła o godz.17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi.
 1. W piątek, 1 grudnia z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi rano od godz. 6.10 i po południu od godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy na Msze wieczorna, wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z aktem oddania siebie swojej rodziny i całej parafii Jezusowi Chrystusowi.
 1. W sobotę, 2 grudnia z racji pierwszej soboty miesiąca Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6.10, a od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalna, wieczorem o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.
 1. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia rozpoczyna się Adwent, nowy rok liturgiczny w Kościele. Msze św. roratnie będą odprawiane w sobotę i niedziele o godz. 6.30. W tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci i dorosłych.
 1. Od przyszłej niedzieli, członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać świece wigilijne, a p. organista i p. kościelny poświęcone opłatki.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w którą można pobrać pod chórem.
  Są również wystawione foldery zachęcające do rozwoju nabożeństwa Miłosierdzia Bożego i uczynków miłosiernych.
 1. Bóg zapłać wszystkim za liczny udział w rekolekcjach przed odpustem parafialnym i za złożone ofiary na potrzeby duszpasterstwa o rekolekcjonisty. Bóg zapłać za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną przeznaczoną na ogrzewanie olejowe naszego Kościoła i Domu Parafialnego. Zebrano 7 120 zł.

12. Niech Chrystus Król, błogosławi hojnie wszystkim parafianom i gościom i króluje w sercach i rodzinach, oraz w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.