WYDARZENIA DUSZPASTERSKIE

 


Podziękowania

 Wszystkim organizatorom i uczestnikom uroczystości odpustowym ku czci Chrystusa Króla i poświecenia ołtarza wraz z wprowadzeniem relikwii św. Faustyny w dniu 26 listopada 2023: Rodzinie Rzeszowskich za kwiaty, Bilewiczów za piernikowe korony i serca, Łukaszek za ciasto, Asyście Żywieckiej za uświetnienie uroczystości, OSP Sporysz za liczną obecność młodzieży i starszych, Żywieckiej Orkiestrze  Dętej, Akcji Katolickiej, kościelnemu i organiście, paniom na plebani,  i wszystkim przybyłym księżom z bp. Janem Zającem na czele, wszystkim parafianom i gościom, niech Chrystus Miłosierny obficie rozdaje łaski,  

 

składa z darem modlitwy ks. proboszcz


Prośba o wsparcie

na malowanie Kościoła

 

 Wszystkich ludzi dobrej woli dziękujemy  za wsparcie finansowe wykonanych prac. Ofiary-cegiełki można przekazać osobiście do skarbony przy ołtarzu bocznym lub wysyłając na konto bankowe:

 

 

 

DANE DO PRZELEWU BANKOWEGO:

Parafia Rzymskokatolicka 
pw. Chrystusa Króla

Ul. P. Skargi 5

34-300 Żywiec

Bank PKO BP

Nr konta: 98 1020 1390 0000 6502 0416 1394

Tytuł wpłaty: malowanie Kościoła


Akcja
„Święty Mikołaj
szuka naśladowców i pomocników”

Jak co roku z okazji św. Mikołaja uaktywnia się nasza potrzeba dzielenia i wrażliwość serca na potrzeby najmłodszych. Przez wiele lat w okresie przed pandemią dla Ukraińskich dzieci trafiały przygotowane prezenty organizowane  przez dzieci i rodziców ze Sporysza . W tym roku również organizujemy zbiórkę darów od św. Mikołaja dla najbiedniejszych i schorowanych pensjonariuszy Domów Starów w naszej Parafii przy ul. Żwirowej i ul. Nad Koszarawą. W dniu 3 grudnia obok ołtarza Miłosierdzi będą puste reklamówki ze świętym Mikołajem. Chętni o wrażliwym sercu mogą je pobrać napełniając symbolicznymi darami z krótkim listem życzeniami świątecznymi dla tych wspomnianych oczekujących. Do 10 Grudnia trzeba te napełnione reklamówki przynieść do kościoła a dzieci je rozniosą do oczekujących seniorów.