Ogłoszenia – 7.01.2024 r.

Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Zachęcamy do praktykowania znaku krzyża wychodząc z domu zanurzając rękę w wodzie świeconej w waszych domowych kropielniczkach.
  1. Dzisiejsza niedziela jest zarazem pierwsza niedziela miesiąca, niedzielą Mszy św. adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja na zakończenie każdej.
  1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły i potrwa do wtorku (13 lutego) przed Środą Popielcową.
  1. W środę, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji trwania roku jubileuszu 70-lecia obecności cudownego obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii zapraszamy w drugie środy miesiąca rodziny. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań otrzymanych za pośrednictwem Maryi w naszych rodzinach. Po Mszy błogosławieństwo rodzin.
  1. W czwartek, przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla patrona naszej parafii i kościoła.
  1. W sobotę, z racji drugiej soboty miesiąca o godz. 9.00 spotkanie Święckiej Rodziny Karmelitańskiej. Będzie Msza św. oraz spotkanie formacyjne. Wieczorem o godz. 17.30 spotkanie członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci, które rozpocznie koronka do siedmiu boleści Matki Bożej i Msza św. Na Mszę św. która będzie w intencji zmarłych parafian od stycznie 2023 do stycznie br. zapraszamy wszystkie rodziny tych zmarłych.
  1. W przyszłą niedziele, 14 stycznia w naszej parafii odbędzie się jeden z koncertów VIII edycji festiwalu ,,Niecodzienne Koncerty Kolęd” im. Łukasza Ząbka. Wykonawcami będzie orkiestra i chór Beskid SoundProject wraz z solistami pod batutą Sebastiana Niemczyckiego – łącznie wystąpi ponad 60 artystów. Zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie o godz. 18.45 (na zakończenie mszy wieczornej), Wydarzenie, które co roku przyciąga ogromne tłumy słuchaczy, by wspólnie zgłębić ewangelię o Bożym Narodzeniu.
  1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka, a w kaplicy pod chórem woda święcona.
  1. Plan Kolędy 7- 14 stycznia 2024 r.

  7 I    Niedziela   od godz. 14.00

x. Wikariusz  – ul. Sporyska od nr. 67 do ul. Isep, Potoczna

8 I    Poniedziałek   od godz. 15.00

x. Wikariusz  –  ul. Kolista, Kątowa

x. Kapelan – ul. Wiosenna

9 I    Wtorek  od godz. 15.00

x. Proboszcz     –   ul. ul. Kopernika od Świnnej str. lewa do os. Kopernika

x. Wikariusz  – ul. Górska

10 I   Środa  od godz. 15.00

x. Proboszcz – ul. Kopernika od Świnnej str. prawa do St. Uzd. Wody

x. Kapelan  –  ul. Spacerowa (od końca)

11 I  Czwartek  od godz. 15.00

x. Proboszcz – ul. Kopernika od Stacji Uzdatniania Wody do P. Skargi

x. Wikariusz – ul. Pszczelna

12 I    Piątek  od godz. 15.00

x. Wikariusz  –  ul. Sporyska od ul. Isep do ul. Podgórskiej

x. Kapelan – ul.  Klonowa od Grunwaldzkiej i ul. Kilińskiego

 

13 I   Sobota  od godz. 9.00

x. Proboszcz – ul. Os. Kopernia ( od końca)

x. Wikariusz  –  ul. Podgórska (od końca) i ul. Poprzeczna

x. Kapelan  –  ul. Brzozowa i Turystyczna

14 I    Niedziela  od godz. 14.00

x. Proboszcz – ul. Żwirowa i ul. P. Skargi

 

  1. Wszystkim rodzinom życzymy obfitości łaski i błogosławieństwa Bożego na kolejny tydzień nowego Roku.