Ogłoszenia – 28.01.2024 r.

IV Niedziela Zwykła

  1. Dziś w ostatnią niedziela stycznia przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd. To okazja do zwrócenia uwagi świata na problem ludzi chorych na trąd. Warto jednak zauważyć, że rodzaj trądu o wiele groźniejszy we współczesnym świecie. Tym rodzajem trądu jest egoizm i konsumpcjonizm. Współczesny świat serwuje człowiekowi szczęście, przez to by „więcej mieć” niż „bardziej być”.
  1.  Dziś w naszej parafii gościmy z kolędowaniem Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Ondraszek ze Szczyrku. Koncert kolęd i pastorałek po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00.
  1. W środę, 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Zakonnego Salezjan. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji trwania roku jubileuszu 70 lecia obecności cudownego obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej ze swymi prośbami i potrzebami.
  1. W czwartek, 1 lutego o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi.
  1. W piątek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. o godz. 6.30 i 18.00 i w kaplicy o godz. 7.00 będzie poświecenie gromnic. Prosimy o przyniesienie do kościoła gromnic. Jeśli ktoś chciały nabyć gromnice, będą przed Mszami wystawione na stoliku pod chórem. Dzieci z kl. III będą miały poświęcenie świec komunijnych po powrocie z ferii.
  1. Z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W tym dniu również obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary na tace i do skarbon pod chórem będą przeznaczone dla sióstr klauzurowych utrzymujących się z ofiar wiernych. W imieniu Sióstr, które modlą się za ofiarodawców składamy już dziś serdeczne Bóg zapłać.
  1. W sobotę, 3 lutego z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.00 odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną, o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny połączone z różańcem.
  1. W przyszłą niedziele, 4 lutego w wielu parafiach Żywiecczyzny i na Rynku Żywieckim odbędzie się kolejna edycja akcji charytatywnej pomagającej chorym dzieciom pod hasłem „Cała Polska smaży pączki”. W naszej parafii po każdej Mszy św. będzie można nabyć słodkości i wesprzeć to dzieło. Na Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi Zespól Regionalny Żywczanie. Akcja zakończy się na Żywieckim rynku wspólnym kolędowaniem i tańcami od godz. 12.00 do 14.00.
  1. Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną. Zebrane 9 230 zł przeznaczymy na zapłatę oleju opałowego do ogrzewania Kościoła i Domu parafialnego.
  1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka, Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasze parafialne Królowanie. Prosimy również o przekazanie prasy osobom schorowanym samotnym parafianom.

11. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych ferii, a wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.