Ogłoszenia – 24.03.2024 r.

Niedziela Palmowa

1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Palmy kładziemy także na grobach naszych bliskich jako znak zmartwychwstania i nowego Życia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  1. Dziś w Amfiteatrze pod Grojcem o godz. 19.00 Pasja Beskidzka. Misterium męki Pańskiej. Cena biletu 20 zł do nabycia przed spektaklem. Dzieci do lat 12 bezpłatnie.
  1. Wielki Wtorek, 26 marca o godz. 16.00 wyruszy od krzyża przy ul. Kamiennej Plenerowa Droga Krzyżowa na Duży Grojec. Zapraszamy całymi rodzinami na to nabożeństwo. Bardzo dziękujemy strażakom OSP Sporysz za uporządkowanie terenu i przygotowanie trasy Drogi Krzyżowej.
  1. Wielka Środa, 27 marca przed Mszą wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich parafian o godne, pełne religijnego ducha przeżywanie Świąt Wielkanocnych.
  1. Wielki Czwartek, 28 marca – rozpoczęcie świętego Triduum Paschalnego. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano w tym dniu nie ma w kościele żadnych nabożeństw. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg 12 mężczyznom – seniorom o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ołtarza ciemnicy i adoracja do godz. 22.00. Prosimy wspólnotę Akcji Katolickiej i Damaszek o prowadzenie adoracji przy Ciemnicy.
  1. Wielki Piątek, 29 marca – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się żadnej Mszy św. Obowiązuje e tym dniu post ścisły, dla chrześcijan od 18 do 60 roku życia, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich wierzących. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży bierzmowanej o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00 nabożeństwem Drogi Krzyżowej, Po odczytaniu tekstu opisu Męki Pańskiej będzie adoracją Krzyża. Liturgię zakończy Komunią św, obrzęd namaszczenia figury Pana Jezusa i złożenie do symbolicznego ołtarza Grobu Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc. W czasie trwania adoracji będzie również okazja do spowiedzi św. Zapraszamy na adoracje poszczególne rejony i grupy duszpasterskie według podanego planu w gablotce, stronie internetowej i gazetce parafialnej.
  1. Wielka Sobota, 30 marca – to dzień ciszy i czuwania przy Jezusie w Bożym Grobie. Poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz.9.00, 10.00; 11.00 i 12.00; przy krzyżu na Pierwogórze o 11.30, a w kaplicy za mostem o godz. 12.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18.00 od poświęcenia ognia i paschału. Przynosimy o przyniesienie do kościoła świec (paschalików) na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  1. Tradycją jest przynoszenie w Wielką Sobotę przed południem produktów żywnościowych i chemii gospodarczej dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii. Produkty te można składać do soboty do godz. 12.00 w kościele przy figurze św. Józefa. Zespół Charytatywny wraz z wolontariuszami (zapraszamy do pomocy o godz. 12.00 do Domu Parafialnego) dostarczy do ubogich i samotnych.
  1. W Czasie trwania Triduum Sacrum można zyskiwać odpust zupełny, czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone w sakramencie pokuty można zyskać pod zwykłymi warunkami w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę uczestnicząc w nabożeństwach danego dnia.
  1. W przyszłą niedzielę, 31 marca zapraszamy na Mszę Rezurekcyjną z procesją wokół kościoła o godz. 6.00. Zapraszamy OSP Sporysz, Asystę Żywiecką, panie do niesienia feretronów, panów do niesienia sztandarów i baldachimu.
  1. Pod chórem do nabycia prasa katolicka; Gość Niedzielny, Niedziela, Królowania. Akcja Katolicka rozprowadza świece paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. Są również płyty z pieśniami kalwaryjskimi i kazaniami pasyjnymi o, Azariasza który głosił naukę rekolekcyjną o bł. Carlo Acutis. Dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na cele charytatywne w naszej parafii.
  1. Składamy gorące podziękowania za zeszłotygodniową składkę inwestycyjną Zebrano 8 950 zł. I przeznaczono je na opłaty związane z odnowieniem obrazu i ramy Serca Pana Jezusa.

13 Wszystkim parafian i gościom z serca błogosławimy życząc duchowych owoców przeżywanego Wielkiego Tygodnia.