Wakacyjna Akcja Caritas trwa cały rok

       Wakacyjna Akcja Caritas jest tak naprawdę prowadzona przez cały rok. To jedna z najstarszych akcji, którą dofinansowują środki z Wigilijnej Świecy Caritas. Dzięki wsparciu naszych darczyńców możemy wysłać tysiące dzieci do pięknych miejsc w naszym kraju.

       Wakacje to czas wypoczynku, żywego kontaktu z przyrodą, ale i zdobywania nowych umiejętności. Nie wszystkie dzieci mają jednak możliwość aktywnego spędzenia tego czasu i oderwania się choć na moment od swojego domu rodzinnego czy środowiska lokalnego.

       Około 25 tys. dzieci polskich i ponad 1800 dzieci polonijnych z terenów Białorusi, Ukrainy, Litwy i Gruzji wyjeżdża w tym roku na letni wypoczynek z Caritas. Akcja finansowana jest ze środków pochodzących z rozprowadzania Wigilijnej Świecy Caritas w okresie przedświątecznym.

        Wakacyjna Akcja Caritas jest jedną z największych inicjatyw prowadzonych w okresie letnim i jedną z najstarszych prowadzonych przez Caritas w Polsce. Jest przeznaczona dla dzieci z rodzin, których nie stać na pełnopłatny wyjazd na wakacje. Umożliwia tysiącom dzieci spędzenie letnich miesięcy poza domem – w górach, na Mazurach lub nad morzem.

       W akcję włączają się również dzieci z naszej parafii, podopieczni świetlicy parafialnej „Radość”, ministranci oraz dzieci ze wspólnoty „Dzieci Boże”. Pod duchową opieką ks. Adrian i fizyczną opieką pań i panów ze wspólnoty „Damaszek” będą wypoczywać w Beskidach. Parafianie przez swą ofiarność ( składka inwestycyjna z czerwca) częściowo pokrywają koszty tego wypoczynku.

        Zawsze można dołączyć do wspierania duszpasterstwa dzieci i młodzieży wpłacając darowiznę na konto parafii –

PKO BP nr. konta ; 98 1020 1390 0000 6502 0416 1394 z dopiskiem darowizna wakacyjna.

Ks. A.H