Ogłoszenia – 30.01.2022 r.

IV Niedziela Zwykła

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 uroczysty koncert kolędowo-noworoczny w wykonaniu Żywieckiej Orkiestry Dętej pod batutą p. Szymona Piątka. Jest to forma podziękowania wszystkim parafianom i gościom za zaangażowanie duchowe i materialne w Kościół w Sporyszu.

2. W środę, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 18.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. W zakrystii można zakupić gromnice. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy za naszych rodaków zakonników i siostry zakonne oraz o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiarą na składkę możemy wesprzeć zakony kontemplacyjne w naszej Ojczyźnie.

3. W czwartek, 3 lutego we wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła, będzie na Mszach św. specjalne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienia. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo Eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. 

4. W piątek, 4 lutego z racji pierwszego piątku miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Zachęcamy także do praktykowania 9-ciu I piątków miesiąca. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Po Mszy sw. kolejne spotkanie synodalne na plebanii. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa. Zachęcamy także do praktykowania I piątków miesiąca. 

5. W sobotę, 5 lutego we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy poświęcenie bochenków chleba i soli, na pamiątkę bycia dobrym jak chleb i nadającym smak swemu chrześcijaństwu jak sól. Z racji pierwszej soboty miesiąca odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Wieczorem nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec od godz. 17.00. 

6. Składamy gorące podziękowania za tegoroczny czas kolędowy i wizyt duszpasterskich. Pragnę podziękować za duszpasterskie spotkania w tym trudnym czasie trwania pandemii coronawirusa. Bóg zapłać za dobre słowa pełne troski o nasz sporyski Kościół. Bóg zapłać za ofiary składane przez rodziny z racji kolędy. Zgodnie z dekretem ks. bp. Romana Pindla zostaną przeznaczone na potrzeby diecezji (misje, seminarium, dom księży emerytów, duszpasterstwa), na potrzeby parafii (duszpasterstw, ołtarz Bożego Miłosierdzia) oraz dla księży na ich utrzymanie i prace w grupach duszpasterskich. Podziękowanie Służbie Liturgicznej, która posługiwała podczas kolędy – a parafianom za ofiary składane jako podziękowanie za całoroczną posługę Służby Liturgicznej w naszej parafii. Podziękowanie również grupom kolędniczym, które od tradycyjnej sporyskiej pasterki występowali w naszym kościele.

Wnioski kolędowe ujęliśmy w 4 obszarach
1/ Troska o rodzinę.
2/ Troska o starszych, samotnych, biednych naszych parafian.
3/ Troska o sprawach gospodarczych.
4/ Troska o ewangelizacje i pomoc misyjną.
Szczegółowe rozwiązania są w naszej gazetce parafialnej Królowanie i na stronie internetowej parafii. 

7.    Pod chórem prasa katolicka. W kaplicy pod chórem woda świecona w pojemniku. 

8. Plan kolędy na najbliższe dni.