Akcja charytatywna – Pączek dla Wiktorka Szczechowiaka z Węgierskiej Górki

Akcja charytatywna „Pączek dla Wiktorka – Cała Polska smaży pączki”. Jej pomysłodawcą jest Zespół Regionalny Magurzanie z Łodygowic. W akcje włączyły się wszystkie Zespoły regionalne i ludzie dobrej woli. W dniu 20 lutego w naszej parafii Żywcu Sporyszu po każdej Mszy św. wolontariusze będą sprzedawać pączki przed kościołem, a dochód będzie przeznaczone na ratowanie Wiktorka. Na Mszy św. o godz. 9.30 będzie grał Zespół Regionalny Ziemia Żywiecka, a o godz. 11.00 Żywczanie.

 

Zbiórka podczas Mszy św. w kościołach żywieckich w dniu 20 lutego 2022 r.

Mały i bezbronny 3-letni Wiktorek Szczechowiak z Węgierskiej Górki walczy z niezwykle rzadką chorobą jaką jest rdzeniowy zanik mięśni. Na Żywiecczyźnie po raz kolejny trwa wielka mobilizacja, aby zebrać pieniądze niezbędne do leczenia. Tym razem podczas 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu. Niestety czasu jest coraz mniej, a chodzi o wręcz astronomiczną kwotę ponad 9 milionów złotych

Rdzeniowy zanik mięśni to wyrok, który los wydał na naszego synka! Przerażenie ogarnia mnie za każdym razem, gdy myślę, jaka straszna przyszłość czeka Wiktorka… Choroba jest nieuleczalna, niszczy wszystkie mięśnie, także te, dzięki którym się oddycha. Już dzisiaj Wiktorek potrzebuje respiratora na noc. Pragniemy dać synkowi wszystko, co oferuje współczesna medycyna. Marzymy o tym, by miał szansę przejść terapię genową, która ma na celu zatrzymać postęp SMA! Niestety, to gigantyczny koszt… Prosimy o wsparcie dla naszego synka, wiedząc, że prosimy o cud. Musimy jednak spróbować, bo to dla Wiktorka ogromna nadzieja.