Ogłoszenia – 27.03.2022 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1.  Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Składka przeznaczona na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

2.  W środę przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą o pokój. 

3.  W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo Eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

4.  W piątek, o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. Z racji pierwszego piątku spowiedź pierwszopiętrowa od godz. 16.45. Po mszy wieczornej drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i młodzieży.

5.  W sobotę z racji pierwszej soboty, rano o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej. Od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Będzie to również spowiedź i komunia przedświąteczna, dlatego zachęcamy i inne osoby starsze i chore, które korzystają z posługi kapłana przed świątecznej do zgłoszenia chęci przyjęcia posługi kapłana. Zapisy w zakrystii do piątku. O godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z różańcem.

6.  W przyszłą niedziele, 3 kwietnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Emil Basak z Zakonu Ojców Bernardynów. Zapraszamy do zapoznanie się z planem rekolekcji, który umieszczony jest w gazetce, gablotce, na stronie internetowej i drzwiach świątyni.

7.  Akcja Katolicka w ubiegłą niedzielę zorganizowała przed kościołem pomoc dla obrońców Ukrainy „I ty bądź dobry jak chleb”. Zebrane ofiary w kwocie 9 900zł zostały przekazane na zakup obuwie i ubrań dla obrońców walczących na Ukrainie.

8.  Pod chórem Akcja Katolicka rozprowadza świece paschaliki na liturgie Wielkiej Soboty. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc przygotowaniu paczek żywnościowych oraz chemii gospodarczej dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii.

9.  Dziękujemy za troskę o naszą świątynię. W ramach składki inwestycyjnej z zeszłej niedzieli zebrano 6 580 zł. Została przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

10.  Pod chórem do nabycie prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i nasze parafialne „Królowanie”.

11.    Niech Boże Miłosierdzie ogarnie wszystkie ludzkie serca i cały świat.