Ogłoszenia – 5.02.2023 r.

V Niedziela Zwykła – Niedziela adoracyjna

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Chrystus przypomina nam, że mamy być „solą ziemi” i „światłem świata”, dając przykład autentycznego chrześcijańskiego życia.

 2.  W środę przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Zachęcamy do składanie próśb i podziękować Bogu przez Maryję. Po mszy św. spotkanie formacyjne członków i sympatyków Akcji Katolickiej.

3. W czwartek przed Mszą wieczorna nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.

4. W sobotę, z racji drugiej soboty miesiąca wieczorem spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17.30 koronka do siedmiu boleści Matki Najświętszej. O godz. 18.00 msza św. w intencji członków i rodzin ADŚ oraz zmarłych parafian od lutego 2022 r. do lutego tego roku. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rodzinnych tych zmarłych.

 5.  W przyszłą niedziele dzieci komunijne na Mszy św o godz. 11.00 będą miały poświęcenie świec komunijnych.

 6.  Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się akcja charytatywna współorganizowana przez Zespół regionalny „Żywczanie” i innych wolontariuszy, którzy będą kwestować przed kościołem na leczenie i rehabilitację trójki dzieci z terenu Żywiecczyzny. Odbędzie się kiermasz wypieków ostatkowych (pączków, faworków i ciast) Na Mszy św. o godz. 11.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Żywczanie”. Finał akcji odbędzie się na Żywieckim Rynku o godz.15.00. Osoby pragnące włączyć się w akcję, prosimy o upieczenie ciast, pączków lub faworków i dostarczenie ich w sobotę 11 lutego do Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu w godz. od 12.00 – 15.00.

7. Pod chórem są wystawione skarbony, do których można złożyć ofiarę na zakony klauzurowe. Siostry zakonne, które są w trudnej sytuacji materialnej prosząc o pomoc wyrażają swoją wdzięczne w codziennej modlitewnej pamięci za ofiarodawców.

 8. Pod chórem do nabycia prasa katolicka „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Apostolstwo Chorych” i nasze parafialne „Królowanie”.

 9.  Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, chorym i cierpiącym ulgi w cierpieniu i łaski powrotu do zdrowia.