Ogłoszenia – 25.06.2023 r.

XII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie do piątku po Mszy wieczornej Mszy wieczornej. Dziś w niedziele nabożeństwo o godz. 17:30.

2. We wtorek, 27 czerwca zapraszamy na odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 18:00 odprawi i procesję wokół kościoła poprowadzi ks. Kanonik Stanisław Salawa, obchodzący jubileusz 50-lecia kapłaństwa, rezydent parafii Trzebinia, który na co dzień pomaga również i w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian, poczty sztandarowe, Asystę Żywiecką, OSP Sporysz, Żywiecką Orkiestrę Dętą, panie niosące feretrony, dzieci sypiące kwiaty, służbę liturgiczną ołtarza. Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy został przywieziony w Rzymu przez O. Redemptorystów 69 lat temu i poświęcony przez bp. Rosponda z Krakowa.

3. W czwartek, 29 czerwca w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, modlitwą i ofiarą możemy wesprzeć wszelkie dzieła charytatywne ogłaszanie przez papieża Franciszka. Składką tzw. Świętopietrze przeznaczona będzie na ten cel i przesłana do Watykanu.

4. W piątek, 30 czerwca zakończenie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W lipcu będziemy oddawać cześć Najdroższej Krwi Chrystusa w czasie tygodniowych nabożeństw.

5. W sobotę, 1 lipca z racji pierwszej soboty miesiąca godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6:10, od godz. 8:00 odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną, o godz. 17:00 nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe, męskie, żeńskie i Róże Rodziców modlących się za swe dzieci, oraz Złote Róże modlące się za kapłanów.

6. W przyszłą niedziele, niedziele adoracyjną modlitwą i ofiarą możemy wesprzeć wszelkie dzieła podejmowane przez kurię diecezjalną i sąd biskupi.

7. Liturgiczne obchody tygodnia:

    1. w poniedziałek, 26 czerwca – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana,
    2. we wtorek, 27 wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy,
    3. w środę, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła,
    4. w czwartek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można pobrać pod chórem. Prosimy o przekazanie gazetki parafialnej ludziom starszym, samotnym schorowany.

9. W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałki, środy i piątki po Mszy wieczornej. W sytuacjach wyjątkowych takich jak załatwienie pogrzebu czy zgłoszenie do chorego prosimy o kontakt telefoniczny 33 861 30 13 lub zgłoszenia po Mszy św. Porannej lub wieczornej.

10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia imieninowe, wypoczywającym dobrych, spokojnych i z Bogiem przeżywanych wakacji, a parafianom i gościom Bożego błogosławieństwa.