Ogłoszenia – 10.09.2023 r.

XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś w naszej parafii uroczystość dziękczynienia za tegoroczne plony, za rolników i producentów żywności- parafialne dożynki. Natomiast diecezjalne dożynki odbywają się dziś w Istebnej.
 1. We wtorek, 12 września wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny. Po wakacyjne przerwie wznawia swoją działalność świetlica parafialna Radość” Zachęcamy dzieci do skorzystania z możliwości nie tylko spotkań ale dobrej formacji. Spotkania w świetlicy prowadzą wolontariusze w każdy wtorek od g.16.00 do 18.00. Zachęcamy również dorosłych do współpracy i wsparcia materialnego.
 1. W środę, 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Rychwałdzie kolejne czuwanie fatimskie. Początek o godz. 18.00. Mszy św. przy ołtarzu polowym o godz. 19.00 przewodniczyć będzie ks. bp. Marek Mendyk ze Świdnicy. W tym dniu do Rychwałdu pielgrzymują członkowie Akcji Katolickiej z naszej diecezji.
 1. W czwartek, 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie obowiązkowe dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.
 1. W piątek 15, września wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Z racji trzeciego piątku miesiąca nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 1. W sobotę, 16 września w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się XV Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasze pielgrzymowanie w tym roku pod hasłem „Rodzina Ulmów – wzór świętości dla naszych rodzin. Zapraszamy do Kalwarii wszystkie rodziny. Pielgrzymka Rodzin rozpocznie się Drogą Krzyżową pod stacją „U Piłata” o godzinie 10:00.O godzinie 12:30 na ołtarzu polowym zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem bpa Romana Pindla.
 1. W przyszłą niedzielę, 17 września uroczystości odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża w kaplicy za mostem. O godz. 12.00 uroczysta Msza odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Józef Mrowiec, nasz rodak, a od godz. 13.00 do 17.00 Festyn Parafialny, na boisku sportowym koło kaplicy. W programie: Kapela Góralska, poczęstunek, oraz gry i zabawy dla dzieci i dla dorosłych (dmuchańce, malowanie twarzy dzieciom) i wiele innych atrakcji i konkursów. Zapraszamy całe rodziny.
 1. W przyszłą, 17 września niedziele składka inwestycyjną będziemy przeznaczona na pokrycie kosztów paczek żywnościowych dla najbiedniejszych seniorów naszej parafii. W dniu 14 i 15 września członkowie Zespołu Charytatywnego rozwiozą te dary.
 1. W niedzielę 24 września w Amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu zapraszamy na wydarzenie inaugurujące XXII Tydzień z Ewangelią o 15.00. Wspólną modlitwa z uwielbieniem oraz konferencją, podczas których będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi i skorzystania z modlitwy wstawienniczej. Wydarzenie zakończy koncert zespołu TGD. Wstęp wolny.
 1. Od środy, 27 września w naszej parafii rozpoczyna się nowa seria spotkań z ewangelizacją – kurs Alfa pt. „Odkryj życie, wiarę sens”. Miejscem spotkań będzie kościół i Dom Parafialny. Spotkania odbywać się będą o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszają organizatorzy wspólnota ewangelizacyjno-modlitewna ”Damaszek”.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Apostolstwa Chorych” i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie prasy katolickiej naszym starszym, schorowanym, nieobecnym z nami parafianom.