Ogłoszenia – 17.09.2023 r.

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś dzień odpustu parafialnego w kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego, za mostem sporyskim. Bardzo serdecznie zapraszamy od g.13.oo-16.oo na nasz wspólny, rodzinny i parafialny festyn, w duchu błogosławionej Rodziny Ulmów, która nie tylko oddała życie za sąsiadów ale dzieliła z nimi smutki i radości.

Zostało przygotowanych wiele atrakcji dla wszystkich uczestników tego wydarzenia: występy muzyczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Żywcu oraz kapeli góralskiej, pokazy strażackie,  dmuchańce,- animacje dla dzieci,- malowanie buziek,- konkursy z nagrodami,- gorący posiłek,- wata cukrowa, popcorn,- kawa, herbata i zimne napoje. Jesteśmy przekonani, że czeka nas świetna zabawa.

 1. Dziś obchodzimy jest Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Jest to 84 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę, która wraz z Nazistowskimi Niemcami nie tylko zniszczyła nasz kraj, ale dokonała ludobójstwa naszego narodu.
 1. W poniedziałek, 18 września obchodzone jest święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe naszej parafii.
 1. We wtorek, 19 września w liturgii wspomnienie sw. Januarego, biskupa i męczennika. Zapraszamy dzieci do naszej świetlica parafialna „Radość” w godz. 16.00-18.00.
 1. W środę.20 września wspomnienie męczenników z Korei; Andrzeja Kim Taegon i towarzyszy. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek, 21 września święto św. Mateusza , apostoła i ewangelisty. Przed Mszą wieczorną nabożeństwo do Chrystusa Króla, patrona naszej parafii i kościoła. Po Mszy św. spotkanie obowiązkowe dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z kl. VII.
 1. W sobotę, w liturgii wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.
 1. W przyszłą niedzielę, 24 września w Przyłękowie od godz. 15.oo czuwanie modlitewne, któremu przewodniczyć będzie ks. wikariusz naszej parafii. O godz. 16.00 uroczysta Msza św. przy ołtarzu polowym. Zapraszamy parafian do wspólnego pielgrzymowania.
 1. Również w przyszłą, w Amfiteatrze Pod Grojcem w Żywcu rozpoczęcie XXII Tydzień z Ewangelią. Od godz.15.00 okazja do spowiedzi, wspólna modlitwa uwielbienia oraz konferencją ascetyczna. Wydarzenie zakończy koncert zespołu TGD . Wstęp wolny.
 1. Od 27 września w naszej parafii rozpoczyna się kolejna seria spotkań z ewangelizacją – kurs Alfa pt. „Odkryj życie, wiarę sens”. Bliższe informacje w gazetce i u organizatorów, wspólnoty „Damaszek”.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”. Prosimy o przekazywanie prasy katolickiej naszym starszym, schorowanym, nieobecnym z nami parafianom.
 1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną, która przeznaczona zostanie na zapłacenie rachunków za zakupienie żywności dla najbiedniejszych seniorów w parafii. Paczki żywnościowe zostały już rozwiezione przez wolontariuszy z Zespołu Charytatywnego w miniony czwartek i piątek. Seniorzy zapewniają o modlitwie za darczyńców.