Ogłoszenia – 29.10.2023 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość poświecenia Własnego Kościoła, i przeznaczenia na wyłączną służbę Bogu. Sami będąc członkami Kościoła wspólnoty wierzących nabierajmy przeświadczenia, że dbałość o Dom Boży jest naszą powinnością i wyróżnieniem. Modlitwą obejmujemy wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła parafialnego z ks. Dzidkiem na czele. Dziękujemy wszystkim którzy dziś czynią wszystko by świątynia była miejscem spotkania z Bogiem i to miejscem najpiękniejszym.
  1. Dziś w naszej parafii posługuje słowem Bożym o. Mieczysław Hałaszko ze Zgromadzenia Ojców Oblatów Niepokalanej. Przed kościołem można nabywać kalendarze misyjne i złożyć ofiarę na działalność misyjną Ojców Oblatów.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. We wtorek zakończenie nabożeństw. Dziękujemy wszystkim za wytrwałą modlitwę, prowadzenie rozważań i dawane świadectwo jak ta modlitwa jest ważna i aktualna.

4   W środę, 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedziele. Dodatkowa Msza na żywieckim cmentarzu o godz. 15.00. Zostanie odprawiona w intencji wszystkich zmarłych parafian.

  1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1-go i 2-giego listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany za zmarłych i tylko jeden raz w ciągu dnia. Najeży być w stanie łaski uświęcającej, odmówić modlitwę Ojcze Nasz. Wierzę i pomodlić się w instancji Ojca św. Wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz w dniach od 1-go do 8-go listopada i pomodlą się za zmarłych również mogą zyskać odpust zupełny, jeśli są w stanie łaski uświęcającej. Od 2 listopada do 8 listopada zapraszamy na różaniec za zmarłych w kościele o godz. 17.30.
  1. W czwartek 2 listopada w we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych dodatkowa Msza św. o godz. 7.00. Po Mszy św. wieczornej zostaną odprawione modlitwy za zmarłych przy grobie ks. Zdzisława Dzidka w kaplicy pod chórem.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. W piątek od 17.00 okazja do spowiedzi. Zapraszamy dzieci i wszystkich praktykujących nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca. W sobotę rano o 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, wieczorem od godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, połączone z różańcem za zmarłych z Róż Różańcowych.
  1. W zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za zmarłych w wypominkach rocznych będziemy się modlić przed mszami o godz. 8.00 i 9.30 oraz w kaplicy o godz. 16.00. Za wszystkich będą odprawione 12 mszy św. w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz. 18.00. Bardzo prosimy by przy wypisywaniu używać imienia i nazwiska w mianowniku.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i naszego parafialnego „Królowania”.
  1. W dniu 17 listopada organizujemy pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik połączoną z nawiedzeniem sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, oraz modlitwą za zmarłych parafian w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy i informacja w zakrystii.