Ogłoszenia – 03.12.2023 r.

I Niedziela Adwentu

1. Dziś w pierwszą niedziele Adwentu, niedziela adoracyjna. Msze roratnie w naszym kościele w sobotę i niedziele rano o godz. 6.30, w pozostałe dni wieczorem o godz. 17.30.
  1. W poniedziałek, 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary. Jest to Dzień Modlitw za górników i ludzi ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Modlimy się również za wszystkie solenizantki.
  1. W środę, 6 grudnia wspomnienie św Mikołaja. Na Mszę Roratnią zapraszamy wszystkie dzieci. Na zakończenie eucharystii w kościele będzie spotkanie św. świętym Mikołajem. Jest organizowana Akcja „I ty zostań pomocnikiem św. Mikołaja” Prosimy aby dzieci wraz z rodzicami przygotowali swe podarunki dla najuboższych seniorów i ludzi schorowanych z domów Starców naszej parafii przy ul. Żwirowej i przy ul. Nad Koszarawą. Puste reklamówki z nadrukiem św. Mikołaja można odebrać pod chórem. Napełnione darami przynosimy do kościoła do przyszłej niedzieli i składamy przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  1. W piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 12.00 do 13.00 w kościele nabożeństwo „Godzina Łaski”. Maryja w swych objawieniach obiecała wyprosić łaski dla tych, którzy w tej godzinie nawiedzą kościół lub jeśli nie mogą być w świątyni to w miejscu przebywania niech łączą się duchowo ze zgromadzonymi w świątyni.
  1. W sobotę, 9 grudnia z racji drugiej soboty miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej, Patronki Dobrej Śmierci. Wieczorna Msza św. w intencji ADŚ, a także za zmarłych parafian od grudnia zeszłego roku do grudnia tego roku. Zapraszamy rodziny tych zmarłych na Mszę św.
  1. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z kl. III będą miały poświęcone medaliki Matki Bożej. Siostry Szarytki z Żywca przygotowały medaliki, które można będzie przyjąć po każdej Mszy św.
  1. Również w przyszłą niedzielę dzieci ze świetlicy parafialnej „Radość” zapraszają na kiermasz świąteczny, który będzie na placu przed kościołem.
  1. W przedsionku kościoła członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają świece wigilijne, Całkowity dochód przeznaczony na dzieła charytatywna w parafii. Również p. kościelny i p. organista rozprowadzają poświęcone opłatki. Dochód jest formą wdzięczności za ich gorliwą posługę w parafii.
  1. Do naszych domów zapukają również nasi dzielni strażacy OSP Sporysz, roznosząc tradycyjne kalendarze strażackie. Wpadając ich finansowo dziękujemy za ich ofiarną służbę dla społeczności i kościoła.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w którą można pobrać pod chórem. Jest również specjalny numer Gościa Niedzielnego o historii Jezusa i kościoła.

11. Bóg zapłać wszystkim za udział i przygotowanie uroczystości odpustowych wraz z poświęceniem ołtarza i wprowadzeniem relikwii św. Faustyny. Trwają prace malarskie nawy bocznej świątyni. Wszystkich ludzi dobrej woli dziękujemy za wsparcie finansowe już wykonanych prac i prosimy o dalsze zaangażowanie. Świątynia to Boży Dom o który chcemy wspólnie zadbać.