IV Niedziela Wielkiego Postu
- Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu która nosi nazwę „Leatare” – niedziela radości. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Przed nabożeństwem modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. Składka na nabożeństwie przeznaczona będzie na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy Pana Jezusa.
- W środę, 2 kwietna przypada 20 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II umiłowanego naszego rodaka. Zapraszamy o godz. 18.00 na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tak bardzo umiłowane przez papieża Polaka. O godz. 21.37 w 2005 r. papież Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Zapraszamy wszystkich na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 z fragmentami wspomnień o Janie Pawle II i modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II o wszelkie łaski dla parafii i błogosławione owoce rekolekcji wielkopostnych.
- W czwartek, 3 kwietnia z racji pierwszego czwartku miesiąca o godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne „Godzina Święta” i okazja do spowiedzi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołanych do kapłaństwa jak również w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, która w piątek rozpoczyna swe rekolekcje. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w sobotę 12 kwietnia, przed Niedzielą Palmową o godz. 9.00. Sakramentu udzieli ks. bp. Piotr Greger.
- W czwartek o godz. 14.00 wyjazd od kościoła autokaru na Misterium Męki Pańskiej do teatru w Cieszynie w wykonaniu Zespołu Teatralnego Parafii św. Elżbiety.
- W piątek, 4 kwietnia przypada pierwszy piątek miesiąca i spowiedź święta. Kapłani będą spowiadać od godz. 15.30 do 16.00 i od 16.30 do 18.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i starszych, a o godz. 18.30 dla młodzieży i pracujących. Rozważania przygotują członkowie Akcji Katolickiej.
- W sobotę, 5 kwietnia z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 6.10 Godzinki ku czci Matki Bożej, od godz. 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalna w domach, o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe do Niepokalanego Seca Matki Bożej.
- Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się od przyszłej, 5 Niedzieli Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzą Ojcowie Bernardyni z Rzeszowa. Już dziś wydrukowane foldery z programem można sobie pobrać ze stolika z prasą katolicką.
- W Kaplicy Matki Bożej wystawiona jest księga Abstynencji. Zachęcamy do wpisywania swej abstynencji od alkoholu na czas Wielkiego Postu. Modlitwą obejmujemy wszystkich pragnących wyjścia z alkoholizmu jak również wszystkie osoby doświadczające zniewoleniem alkoholowym.
- Pod chórem znajduje się skarbona „Jałmużna Postna” do której można składać swoje ofiary, a które zostaną przekazane na rehabilitacje chorego dziecka – Karolka, z naszej parafii.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” „Apostolstwa Chorych”, czy naszego cotygodniowego numeru „Królowania”.
- Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia